XIII edycja Akademii Misia Haribo

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » XIII edycja Akademii Misia Haribo

Ruszyła XIII edycja Akademii Misia Haribo pod hasłem „Poznaj świat z Misiem Haribo”. Konkurs jest kierowany do nauczycieli wychowania przedszkolnego. Celem programu jest inspirowanie dzieci do nauki poprzez zabawę, rozwijanie twórczego myślenia i pogłębianie ciekawości poznawczej świata.

Program Akademia Misia Haribo został zainaugurowany w 2007 r. Co roku inspiruje dzieci do odkrywania świata i pogłębiania wiedzy z różnych dziedzin m.in ekologii, przyrody i muzyki.Tegoroczna edycja konkursu ma zachęcić dzieci do podróżowania, poznawania innych kultur i obyczajów mieszkańców odległych krańców świata.

Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.akademiaharibo.pl i zamówić bezpłatny zestaw edukacyjny. Zestaw składa się z planszowej gry edukacyjnej oraz pomocy dydaktycznych do przeprowadzenia zajęć z dziećmi. Dzięki grze dzieci poznają sześcioro dzieci, zamieszkujących: Chiny, Meksyk, Indie, Egipt, Grenlandię oraz Kenię. Przewodnikiem po tych krajach jest Miś Haribo, który wprowadza dzieci w świat kultury, obyczajów, muzyki, zwierząt i języków, którymi posługują się mieszkańcy tych odległych krajów.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody m.in organizacja balu z Misiem Haribo, spotkanie w redakcji National Geographic Traveler z redaktor naczelną Martyną Wojciechowską, kupony na wyposażenie sal przedszkolnych, książki o podróżach i zwierzętach, gry oraz wiele innych nagród dla dzieci, przedszkola i opiekunów grupy.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją konkursu objęło Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Wsparcie merytoryczne konkursu zapewnił magazyn National Geographic Traveler, psycholog dziecięcy – Dorota Kalinowska, Dyrektor Muzeum Baśni, Bajek i Opowiadań – Michał Malinowski. Za przygotowanie gry planszowej odpowiada firma Alexander, producent gier i zabawek edukacyjnych. Wśród partnerów medialnych konkursu znajdują się: Bliżej Przedszkola, Nauczycielka Przedszkola, Wychowanie w Przedszkolu, Przedszkolak, Gaga, radio Bajka oraz portale czasdzieci.pl, edziecko.pl.

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.akademiaharibo.pl Zgłoszenia należy przesyłać do 3 marca 2014 roku!


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*