Relacje Pracodawców 2017

Strona główna » 2 godziny dla Rodziny! » Relacje Pracodawców 2017

Pracownicy PKN ORLEN po raz kolejny świętują Międzynarodowy Dzień Rodziny

Decyzją Zarządu PKN ORLEN pracownicy Spółki będą mogli krócej pracować o 2 godziny w Międzynarodowym Dniu Rodziny obchodzonym na świecie 15 maja.

W adresowanym liście okolicznościowym Prezes Zarządu zachęca pracowników, aby w tym dniu lub innym dla nich dogodnym, spędzili ten czas z najbliższymi, a tegoroczne hasło obchodów „Gotowanie na rodzinnym planie” było inspiracją do wspólnych działań w gronie bliskich.

Udziałem w tegorocznej edycji akcji społecznej „Dwie Godziny dla Rodziny” pracodawca pragnie podkreślić istotną rolę rodziny we współczesnym świecie i w życiu każdego z zatrudnionych. Koncern jako pracodawca przyjazny rodzinie, poza udziałem w podobnych przedsięwzięciach realizuje wewnątrz firmy także inne inicjatywy, które wspierają pracowników w zachowaniu równowagi pomiędzy życiem rodzinnym, a pracą zawodową.  – Mamy świadomość,  że rodzina to fundament, który daje poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Świadomość obecności bliskich osób, daje nam wytchnienie i motywację do działania. Takie podejście promujemy również poprzez nasze wartości i zasady postępowania, a kluczową dla nas wartością są LUDZIE – powiedziała Grażyna Baka Dyrektor Wykonawczy ds. Kadr PKN ORLEN.                  

W celu realizacji inicjatywy, Zarząd spółki PKN ORLEN, która jest partnerem tegorocznej akcji, zobowiązał osoby odpowiedzialne za kierowanie poszczególnymi komórkami organizacyjnymi w Spółce do takiej organizacji pracy, aby większość pracowników mogła w tym dniu skorzystać z czasu wolnego od pracy, a jeżeli nie byłoby to możliwe, wówczas do wskazania innego dogodnego dla pracownika terminu.

Pani Zofio

Dziękujemy za ponowne zaproszenie do uczestnictwa w akcji: „Dwie godziny dla rodziny”. Jest to już drugi raz, gdy jako firma mogliśmy ułatwić naszym Pracownikom należyte celebrowanie Międzynarodowego Dnia Rodzin. Chcemy podzielić się z Państwem naszą relacją z obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w Bacca.

Zgodnie z założeniami akcji w dniu 15 maja 2017 skróciliśmy naszym Pracownikom czas pracy o wspomniane 2 godziny (w załączeniu list przesłany do Pracowników). Tegoroczne hasło przewodnie: „Gotowanie na rodzinnym planie” zainspirowało nas do tego, by całą załogą zabrać się do wspólnego przygotowywania posiłku. Przez cały dzień wspólnie wypiekaliśmy i dekorowaliśmy gofry, aby wychodząc wcześniej z pracy, każdy Pracownik miał przygotowany słodki poczęstunek dla swoich najbliższych.

W trakcie tej (dosłownie!) przepysznej zabawy największym wyzwaniem okazało się utrzymanie wysokiego tempa produkcji gofrów, które byłoby szybsze od ich bieżącej konsumpcji. Dzięki pracy zespołowej udało nam się sprostać temu wyzwaniu i nasze prace trafiły na rodzinne stoły.

O zaangażowaniu i staraniach naszych Pracowników niech świadczą zdjęcia ich apetycznych prac (kilka wybranych w załączeniu).

Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie do uczestnictwa i inspiracje do aktywnego celebrowania Międzynarodowego Dnia Rodzin. Mamy nadzieję, że kolejne hasło przewodnie, które wygra w tegorocznym konkursie będzie źródłem kolejnych inspiracji do celebrowania Międzynarodowego Dnia Rodzin w 2018 roku.

Firma Allianz Polska w ramach akcji Dwie Godziny dla rodziny wysłała informację do pracowników, wraz z konkursem.

 

Drodzy,

W dniu 15 maja (najbliższy poniedziałek) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny, do którego również od kilku lat przyłącza się Allianz Polska.

Chcielibyśmy podarować sobie czas, który poświęcimy naszym bliskim, dlatego w tym dniu skrócimy czas pracy o dwie godziny. Zapraszamy Was do chwili refleksji nad Waszymi relacjami rodzinnymi. Więzi rodzinne tworzą się tylko wtedy, gdy rodzina spędza wspólnie czas i okazuje sobie zainteresowanie.  15 maja to data symboliczna – od Was zależy czy stanie się ona początkiem nowej tradycji Dwie Godziny dla Rodziny w tygodniu, miesiącu a może nawet codziennie. 

Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem Gotowanie na rodzinnym planie. Takie też hasło ma nasz konkurs, szczegóły znajdziecie w intranecie. Serdecznie zachęcamy do udziału.

Może te dwie godziny to dobry moment na wspólne przygotowanie pyszności na rodzinną kolację?

————————————————————————

Konkurs:

 

Weź udział w konkursie „Gotowanie na rodzinnym planie”

Międzynarodowy Dzień Rodziny w 2017 r. odbywa się pod hasłem: Gotowanie na rodzinnym planie. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Was do wzięcia udziału w kulinarnym konkursie rodzinnym.

Jak wziąć udział?

1.  Wraz z najbliższymi przygotujcie ulubioną potrawę.

2.   Zróbcie zdjęcie, dołączcie hasło konkursu oraz przepis, a następnie wyślijcie mailem na adres: ……..

Interpretację tematu pozostawiamy wyobraźni, kreatywności i umiejętnościom kulinarnym uczestników. Może to być zdjęcie tortu, ciasteczek, popisowego dania, sałatki lub przekąski.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy pracownicy Allianz Polska i osoby współpracujące. Przypominamy, że warunkiem niezbędnym jest umieszczenie obok fotografowanej potrawy hasła „Gotowanie na rodzinnym planie”. 

Zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony w drodze głosowania, w którym wezmą udział pracownicy i współpracownicy naszej firmy. Trzy osoby z największą liczbą głosów otrzymają atrakcyjne upominki.

Na zdjęcia czekamy najpóźniej do 28 maja 2017 r. W przypadku pytań lub wątpliwości, bardzo prosimy o kontakt z ……. Więcej szczegółów w regulaminie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

 

 

Nasza agencja chętnie włączyła się w akcję 2 godziny dla rodziny i właśnie wybieramy się do domu do naszych bliskich. Z racji, że kończymy dziś wcześniej niż niektóre osoby z naszych rodzin  – większość z nas postanowiła zaskoczyć ukochane osoby czekającym w domu ciepłym posiłkiem. Niektórzy planują też specjalne „słodkie” niespodzianki. 

Ten dzień mamy zamiar spędzić miło i w rodzinnym gronie. Poniżej screeny naszych pracowniczych komunikatów i szczęście naszych pracowników 🙂

LIST DO PRACOWNIKÓW:

Pomimo przekornego żartu „że z rodziną to najlepiej wychodzi się na zdjęciu” to trudno wyobrazić sobie coś ważniejszego w życiu jak rodzina.

Dziś, w dniu 15.05 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny.

W 2012 roku powstała inicjatywa „Dwie Godziny dla Rodziny” polegająca na tym, że kierownictwo firm dobrowolnie decydowało się na skrócenie dnia pracy o dwie godziny, aby umożliwić pracownikom szczególne uhonorowanie swoich rodzin i silniejsze zawiązanie więzi.

Miło nam poinformować, że kierownictwo naszej firmy zdecydowało się dołączyć do VI Edycji Akcji Społecznej „Dwie Godziny dla Rodziny”.

W praktyce w dniu 01.06.2017 roku, w Dniu Dziecka, pracownicy naszej firmy będą pracować dwie godziny krócej, przy zachowaniu prawa do wynagrodzenia i wymiaru urlopu, aby w tym szczególnym dniu poświęcić swojej rodzinie dodatkowy czas.

Organizatorzy Akcji namawiają, aby podczas tegorocznej edycji poświęcić więcej czasu na rodzinne gotowanie, ale naszym zdaniem równie dobrym pomysłem będzie wspólny spacer, wycieczka rowerowa, wizyta w muzeum, wyjście do kina, teatru czy jakakolwiek inna niż codzienna aktywność stawiająca rodzinę w centrum tego szczególnego dnia.

Serdecznie zapraszamy do podzielenia się z nami relacjami i zdjęciami ze wspólnie spędzonego czasu!

Ewentualne pytania prosimy kierować do przełożonych, odpowiedzialnych za zorganizowanie dnia pracy w dniu 01.06.2017r.

Więcej o akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” pod linkiem

Zapraszamy również do udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Humanites: https://mamrodzine.pl/konkurs

Piszę w imieniu firmy HRK S.A.. Zgłosiliśmy udział w akcji Dwie Godziny dla Rodziny. Pracownicy firmy skończą dzisiaj pracę 2 godziny wcześniej. Oto komunikat, który wysłaliśmy do pracowników. 

 

Decyzją Zarządu ponownie przyłączamy się do akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” w ramach Międzynarodowego Dnia Rodziny.

W dniu dzisiejszym kończymy pracę o godzinie 15:00.

Przypominam, że celem akcji nie jest dowolne spędzenie dodatkowego wolnego czasu, ale umożliwienie spędzenia w tym dniu dwóch dodatkowych godzin z bliskimi.

Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i więzi rodzinnych.

Wykorzystajcie dobrze ten czas na rodzinne spotkania!

Wychodząc wcześniej z pracy można ustawić autoresponder wg poniższego schematu.
W dniu 15 maja 2015 roku pracujemy do godziny 15:00. Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny HRK S.A. bierze udział w akcji Dwie Godziny dla Rodziny.

 

 

LIST DO PRACOWNIKÓW: 

Drodzy Pracownicy,

 15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin.

 W tym roku po raz kolejny uczcimy ten dzień poprzez włączenie się w akcję „Dwie Godziny dla Rodziny”. Miło mi ogłosić, że w poniedziałek 15 maja pracownicy dzienni skończą pracę o dwie godziny wcześniej, a pracownicy zmianowi wybiorą, w którym dniu między 16 maja a 15 czerwca będą pracowali o 2 godziny krócej.

 To Wy decydujecie, na co przeznaczycie ten czas. Wspólnie z Fundacją Humanites – Sztuka Wychowania zapraszamy do chwili refleksji nad Waszymi relacjami rodzinnymi. Kiedy ostatni raz dowiedziałeś/aś się czegoś nowego o swoich najbliższych? W jaki sposób spędzacie czas razem? Czy Wasze życie kręci się wokół spraw bieżących i organizacyjnych, czy macie też czas na ciepłe rozmowy tworzące klimat bliskości i wzajemnego zaufania?

 Temat przewodni tegorocznej edycji akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” to „Gotowanie na Rodzinnym Planie”.

 Kuchnia to serce domu, kojarzy się z ciepłem, zapachem, przyjazną atmosferą, często całe życie – domowe i towarzyskie – toczy się właśnie w kuchni. Zachęcamy Was zatem do wspólnego gotowania i biesiadowania. Niech ten czas wypełnią smaki, zapachy, kolory. Podzielcie się przepisami, tajemnicami kulinarnymi, wspomnieniami z dzieciństwa, a może tęsknotą za zapomnianymi potrawami. Wiele rodzinnych historii związanych jest ze stołem, jedzeniem, smakiem. Nasza tożsamość kulturowa – to również tradycja stołu i jedzenia.

 Od dziś do 15 czerwca możecie wieszać na naszej tablicy informacyjnej najlepsze Waszym zdaniem przepisy kulinarne. Mamy nadzieję, że w ten sposób zainspirujemy Was i Wasze rodziny do wspólnego gotowania.

 Oto inne propozycje, które pobudzą Waszą kreatywność:

 • Przygotujcie wspólny posiłek i usiądźcie razem do stołu, postarajcie się o uroczystą oprawę.
 • Opowiedzcie sobie o ulubionych smakach, zapachach, marzeniach i tęsknotach kulinarnych.
 • Stwórzcie wspólne menu na ślub Waszych dzieci.
 • Co najchętniej jecie na śniadanie?
 • Czy zaliczyłeś kiedyś jakąś wpadkę kulinarną? Opowiedz o tym.
 • Za jaką potrawą z dzieciństwa tęsknisz najbardziej?
 • Czy lubisz gotować? Jeśli tak opowiedz o swojej pasji. Skąd czerpiesz inspiracje?
 • Czy masz ulubioną restauracje, knajpkę? Co jest w niej urzekającego
 • Najgorsza potrawa jaką kiedykolwiek jadłeś.
 • Jaka jest specjalność Twojej babci/mamy? Coś czego nikt inny nie ugotuje lepiej.
 • Jakie są tradycje kulinarne w Twojej rodzinie, związane ze świętami lub innymi Waszymi uroczystościami.
 • Jaka kuchnia jest Ci najbliższa, jakiego kraju, regionu?
 • Podziel się tajnikami swojej kuchni.
 • Mówi się, że przez żołądek do serca – jaką potrawę przygotowałbyś, żeby przeprosić, udobruchać najbliższą osobę?

 Zapraszamy korzystania z  Quizu Rodzinnego – listy pytań, które można pobrać, wydrukować, wyciąć i bawić się nimi, jak kartami do gry (w załączeniu w formie elektronicznej, na tablicy informacyjnej w formie papierowej).

 Więzi rodzinne tworzą się tylko wtedy, gdy rodzina spędza wspólnie czas i okazuje sobie dużo miłości i zainteresowania. 15 maja to data symboliczna – od Was zależy czy stanie się ona początkiem nowej tradycji DWIE GODZINY DLA RODZINY w tygodniu, miesiącu a może nawet codziennie. Znajdźcie własny klucz do bliskości!

 Mała prośba od Fundacji Humanites – Jeśli Rodzina jest dla Ciebie ważna i dostrzegasz kryzys głębokich więzi we współczesnym świecie, pomóż propagować Dzień Rodzin i wartość inspirujących chwil z najbliższymi. Podziel się swoimi propozycjami, pomysłami, przepisami lub wspomnieniami kulinarnymi na  Facebooku Fundacji Humanites.

 Zachęcamy również do wspólnej zabawy i włączenia się do corocznego konkursu na motto akcji na rok 2018. Nagroda główna to rodzinny weekend w Hotelu Bukovina. Cieszylibyśmy się, gdyby to propozycja kogoś z Was podsunęła nam inspirację do wspólnego rodzinnego bycia razem i stała się hasłem Dwie godziny dla Rodziny w 2018 roku.

 Rozsyłajcie informacje o Międzynarodowym Dniu Rodzin do Waszych bliskich i znajomych. Być może i oni zachęcą swoich pracodawców do włączenia się do Akcji 2 Godziny dla Rodziny. Stańcie się ambasadorami głębokich więzi rodzinnych.   

 Szczegóły dotyczące akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” dostępne są na stronie www.mamrodzine.pl.

 W imieniu Zarządu Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. i Fundacji Humanites-Sztuka Wychowania życzę dobrze spędzonego czasu i wielu wzruszeń.