Wasze historie

My, Górale cenimy sobie to, co trwałe: rodzinę, wiarę, tradycję, przyjaźń. Nie pozostawiamy ważnych spraw samym sobie, dlatego swoje miejsce pracy lubimy urządzić tutaj, pod Tatrami. Żeby nie tęsknić. Żeby mieć blisko do tych, których kochamy. A dla nas rodzina to nie jest tylko jedno pokolenie, to pradziadowie i pamięć o ich przodkach. Cenimy też przyjaciół – tę rodzinę, którą sami sobie wybieramy. Dlatego pracujemy z tymi, z którymi się przyjaźnimy i chcemy zaprzyjaźnić się z tymi, z którymi pracujemy.  Akcja „Dwie godziny dla Rodziny” jest bardzo bliska temu, co uważamy za istotne w życiu. Relacje z najbliższymi  dają nam siłę do działania i pomagają w zawodowym spełnianiu. Doceniamy wpływ tych relacji na kondycję pracowników, a co za tym idzie na wydajność całego zespołu. Troska o relacje wymaga czasu i uwagi. Motto tegorocznej akcji czujemy na Podhalu w sposób organiczny. Tak przecież właśnie żyjemy i tak pracujemy od pokoleń. Dlatego z wielką przyjemnością wspieramy akcję bliską naszemu sercu i tradycji.

 

Krzysztof Kramarz, Dyrektor Marketingu i PR Hotelu Bukovina

Droga Zofio

 

Musze się podzielić z Tobą naszymi wrażeniami po dzisiejszym dniu w naszej rodzinie w klimacie „Muzyka i Pokolenia”. To świetnie integrujący temat – co pokazało nasze spotkanie. Zaprosiłem na obiad syna z żoną, w domu była moja żona, jej mama, młodszy syn, a z córką, która studiuje w Hiszpanii, połączyliśmy się FaceTimem. Każdy z nas na początku zgłaszał swój ulubiony utwór, ponadczasowy, i  wszyscy słuchaliśmy go. Poprosiliśmy o komentarz, czy ten utwór kojarzy się z jakimś ważnym wydarzeniem, z sytuacją o której nam może opowiedzieć. Babcia wybrała „Pamiętam była jesień” i ze wzruszeniem i radością opowiadała o pierwszym wspólnym wyjeździe po ślubie ze swoim mężem, o wspaniałej kolacji a potem tańcach, którym nie było końca. Wszyscy z rozczuleniem i wzruszeniem słuchaliśmy tych opowieści. Jej mąż nie żyje od 8 lat. Myślę, że to opowiadanie pozwoliło jej jeszcze raz zatańczyć z nim… Potem każdy z uczestników wybierał piosenkę, której słuchaliśmy i opowiadał (lub nie) z czym się ona kojarzy. Również córka w Hiszpanii. Ja opowiadałem też o zespole, który założyłem w szkole podstawowej i w którym grałem i śpiewałem. Jak wiesz jesteśmy grającą rodziną, więc te klimaty są nam bliskie.

Później dyskutowaliśmy o tematach, które były w materiałach i przeszliśmy właściwie każdy z nich. Wszystko to trwało ok 3-4 godzin. Mieliśmy poczucie wspaniale spędzonego popołudnia a o kilku rzeczach dowiedziałem się po raz pierwszy.

 

Bardzo dziękujemy i gratulujemy wspaniałej inicjatywy oraz  konsekwencji w jej wdrażaniu. To szalenie ważne w dzisiejszych trudnych czasach nie tylko kryzysu rodzin, ale także ogromnych podziałów społecznych, które nierzadko przebiegają przez rodzinę.

 

Pozdrawiam

Maciej TRYBULEC

2 godziny dla rodziny – co to dla nas oznacza? Z jednej strony jesteśmy o 2 godziny krócej w pracy, jednak to nie to jest najistotniejsze. Ten czas przypomina nam, w zabieganej codzienności, dla kogo tak pędzimy i po co to wszystko robimy.

Każdego dnia wykonujemy liczne zadania i wywiązujemy się z codziennych obowiązków, taki dodatkowy czas i idea to moment na „przebudzenie” nas w pędzie dnia codziennego oraz do chwili refleksji nad naszymi relacjami z najbliższymi.

Akcja daje szanse, by na chwilę zatrzymać się i spojrzeć „z boku” na to, co jest tak naprawdę ważne – a to właśnie nasza najbliższa rodzina. Te 2 godziny to bardziej symbol – niż literalny czas. Jak można je wykorzystać? Wyjść WSPÓLNIE do kina, czy też do restauracji na WSPÓLNY posiłek, a może WSPÓLNA wycieczka w plener?  WSPÓLNIE – to klucz do tego jak możemy zadbać o naszych najbliższych, gdyż zadając sobie pytanie, ile czasu dziennie oglądamy telewizję, siedzimy przed komputerem, czy tez spędzamy czas na dojazd do pracy – czy 2 godziny na WSPÓLNE chwile z rodziną to dużo?

Akcję postrzegam, jako przyczynek do refleksji i zastanowienia się, czy czasem tak mało – to dla nas wszystkich tak dużo! Pamiętajmy i dbajmy o naszych najbliższych. Cieszę, że firma Novo Nordisk dołączyła po raz kolejny do akcji i wspiera inicjatywy, które wzmacniają relacje rodzinne – dobry, efektywny i zadowolony pracownik to przede wszystkim szczęśliwy i spełniony rodzinnie człowiek!

Jakub Tymul, Novo Nordisk