Przeczytaj

Zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny

15 maja 2015 roku

poprzez włączenie się w akcję społeczną

„DWIE GODZINY DLA RODZINY”

Fundacja Humanites-Sztuka Wychowania, inicjator obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny w Polsce, ustanowionego przez ONZ w 1993 roku, po raz kolejny proponuje zadedykowanie swoim bliskim kilku godzin spędzonych na rozmowie ze swoimi najbliższymi i wzajemnym poznawaniu się.

Mamy zaszczyt poinformować Państwa, że Honorowy Patronat nad akcją objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Akcja uzyskała również poparcie ONZ a Główny Patronat nad akcją objął PKN ORLEN S.A.

Alior Bank S.A. zdecydował o skróceniu w dniu 15 maja dnia pracy w naszej firmie o 2 godziny, które możecie przeznaczyć na szczególne spotkanie ze swoimi najbliższymi.

…MAMY DEFICYT CZASU I DOBREJ ROZMOWY, BEZ KTÓREJ TRUDNO O DOBRE, TRWAŁE RELACJE I CENNE WZORCE DLA MŁODEGO POKOLENIA…

Zapraszamy przy okazji Dnia Rodziny do cieszenia się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, smsów. Dzieci uczą się nie tyle słuchając, ile przede wszystkim bacznie obserwując nas dorosłych i swoje rodzinne otoczenie. Międzynarodowy Dzień Rodziny jest doskonałą okazją do spędzenia czasu razem. Rozmawiając o tym, kim jesteśmy, jakie są nasze doświadczenia, wspomnienia, jakie są relacje z Rodziną i Przyjaciółmi. Najważniejsze, aby być razem.

W ubiegłym roku zachęcaliśmy do międzypokoleniowych rozmów o marzeniach. W tym roku mottem naszej akcji jest hasło: „WSPOMNIENIA ŁĄCZĄ POKOLENIA”.

Dlatego chcemy zachęcić Was do rodzinnej, MIĘDZYPOKOLENIOWEJ ROZMOWY O WSPOMNIENIACH, wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o Dziadkach, Krewnych, Sąsiadach, Przyjaciołach. Namawiamy do sięgnięcia do starych zdjęć i pamiątek oraz poszukania legendy Waszej Rodziny, którą chcielibyście przekazać kolejnemu pokoleniu. Zachęcamy do dzielenia się tymi wspomnieniami i utrwalania ich…

Bo jak pisze Carlos Ruiz Zafon „Jesteśmy tym, co pamiętamy. I im mniej pamiętamy, tym mniejsi jesteśmy…”

Poniżej zamieszczamy listę pomysłów i pytań na wspólny rodzinny czas. Mamy nadzieję, że któryś z punktów zainspiruje Was i Waszych bliskich:

Czy znasz historię swojego imienia? Dlaczego Rodzice chcieli byś tak miał na imię?

Skąd pochodzi Twoja Rodzina? Czy wiesz, gdzie urodzili się Twoi Rodzice, Twoi Dziadkowie?

Czy wiesz, gdzie i jak poznali się Wasi Dziadkowie? Wasi Rodzice? Czy wiąże się z tym jakaś zabawna historia?

Kogo podziwiasz dzisiaj, a kogo podziwiałeś w przeszłości?

Jaka jest Twoja ulubiona potrawa? Jaka jest/była ulubiona potrawa Mamy/Taty/Babci/Dziadka?

Zapytaj Rodziców/Dziadków/Rodzeństwo, jaki dzień z przeszłości wspominają wyjątkowo dobrze i czy chcieliby go przeżyć jeszcze raz.

Jaki jest/był Twój ulubiony przedmiot w szkole i dlaczego? Jak wspominają szkołę Twoi Rodzice/Dziadkowie/Rodzeństwo?

Kto był Twoim pierwszym najlepszym Przyjacielem?

Każdy Członek Rodziny stara się rozwinąć zdanie: „Wspomnienie z dzieciństwa, które często do mnie wraca to…”

Przygotuj ze swoimi Dziećmi (a może również nagraj) wywiad z Babcią, Dziadkiem, inną bliską osobą, na temat np. zabaw ,smaków, dźwięków, zapachów z dzieciństwa,

Czy wiesz, jaki był najszczęśliwszy dzień w życiu Twoich Dziadków, Rodziców? Twoich Dzieci?

Prowadziłeś/aś pamiętnik lub zeszyt ze wspomnieniami? Jeśli tak, postaraj się go odnaleźć i razem sprawdźcie, co w nim zapisałeś/aś.

Sięgnij na nowo do starych zdjęć. Jakie są Wasze Rodzinne najcenniejsze pamiątki?

Całą Rodziną porównajcie swoje wspomnienia. Czy część z nich dotyczy podobnych sytuacji? Czy coś je łączy?  Do wspomnień i porównań zaproście Dziadków, a także Ciocie i Wujków.

Zachęcamy do namówienia Państwa Dzieci do nagrania tych rozmów. Czas biegnie tak szybko, zwłaszcza w odniesieniu do naszych Dziadków.

To wszystko to tylko luźno rzucone propozycje, jak spędzić „Dwie Godziny dla Rodziny” 15 maja w Międzynarodowym Dniu Rodziny. I nie jest ważne czy skorzystacie z tej inspiracji, czy znajdziecie własny klucz do rozmów z bliskimi. Ważne dla nas jest jedynie to, aby był to czas budzenia ciekawości siebie i czas DOBREJ ROZMOWY!

Być może uda się Wam rozesłać informację na temat Międzynarodowego Dnia Rodziny
do pracodawców innych osób z Waszych Rodzin i w ten sposób zachęcić ich do włączenia się w obchody tego wydarzenia.

Życzymy dobrze spędzonego czasu i wielu wzruszeń.

 

Plakat

Quiz

Cieszymy się, że jako Atos mogliśmy wziąć udział również w tegorocznej edycji tej akcji. W naszym przypadku jej efektem było nie tylko umożliwienie pracownikom wyjścia dwie godziny wcześniej, lecz również odnalezienie wielu muzycznych talentów, o których nie wiedzieliśmy J

Zarówno w wewnętrznej, jak i zewnętrznej (Facebook/Linkedin) komunikacji informowaliśmy o:

 1. a)     Half The Way, czyli zespole złożonym tylko z pracowników Atos
 2. b)     gitarowym talencie Bartku Wolaku, który gra na basie w dwóch bydgoskich zespołach
 3. c)      naszym rozśpiewanym atosowym chórze
 4. d)     czy DJ-u ArsMagna, Felipe, który po godzinach pracy gra w klubach

 

Równolegle, wespół z naszymi pracownikami, stworzyliśmy playlistę najlepszych utworów.

Z okazji dnia rodziny mieliśmy:

 • Skrócony dzień pracy o 2 godziny
 • Ogłoszone zostały wewnętrzne konkursy
 • Graliśmy w grę
 • Wysłaliśmy do państwa hasła na przyszły rok
 • Mamy dwa piękne wiersze, którymi możemy się pochwalić
 • Wiele prac, zdjęć i prezentacji od naszych pracowniczych rodzin

 

Z tej okazji także mamy:

 • O 2 godziny skrócony czas pracy w dniu 1 czerwca
 • Organizujemy w firmie warsztaty graffiti gdzie temat Rodzina Bisnode
 • Z okazji dnia rodziny/dnia dziecka/dnia mamy i taty firma dla każdego pracownika posiadającego dzieci funduje polisę nnw na okres wakacji.

 

Wiersze autorstwa pracowników Bisnode

Kochani!

W tym roku nasza firma dołączyła do grona pracodawców, którzy biorą udział w akcji Dwie godziny dla rodziny organizowanej przez fundację Humanites – Sztuka Wychowania.

Akcja ma na celu pobudzanie do budowania dobrych relacji w rodzinie opartych na więzi emocjonalnej, szacunku i rozmowach. W tym roku hasłem przewodnim jest „Muzyka i pokolenia”.

W związku z tym każdy z Was może urwać się w tym lub przyszłym tygodniu z pracy 2 godzinki wcześniej (oczywiście po ustaleniu tego z kierownikiem). Warunek jest jeden – nie ma nic za darmo 🙂 Za możliwość wcześniejszego wyjścia z pracy należy się „zapłata”. Tą zapłatą będzie zrobienie i przesłanie zdjęcia, które pokaże jak spędziliście ten czas z Bliskimi. Zamieścimy je potem na stronie internetowej i naszym profilu FB.

Zachęcam do tego, by ten dodatkowy wolny czas spędzić kreatywnie, zrobić fajne zdjęcia i spróbować dostosować je do tematu przewodniego czyli „Muzyka i pokolenia”. Będę czekać na Wasze inspirujące fotografie 🙂

Uwaga! Ponieważ kochamy zwierzęta – futrzaki mile widziane na fotografiach!

Najciekawsze zdjęcie zostanie nagrodzone!!!

Pozdrawiam,

Anna Bartol

Prezes Zarządu

W imieniu krakowskiego oddziału firmy Electrolux cieszymy się bardzo, że także w tym roku możemy wziąć udział w akcji 2 godziny dla rodziny.

W związku ze specyfiką pracy naszego biura nie możemy umożliwić odbioru 2h tego samego dnia wszystkim pracownikom, dlatego też postanowiliśmy wydłużyć akcję: pracownicy mogą wykorzystać te 2 h od 15 maja do końca miesiąca po uprzednim uzgodnieniu z przełożonym. To rozwiązanie sprawdziło się już w zeszłym roku. Poinformujemy oczywiście o haśle przewodnim tegorocznych obchodów. Dodatkowo planujemy konkurs fotograficzny, aby pracownicy podzielili się pomysłami jak spędzili te 2 h w tym roku.

Drodzy Pracownicy,

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodzin, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1993 roku.

Rodzina to wielka wartość – dla nas, dla naszej Firmy. Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. promuje więzi i wartości rodzinne m.in. poprzez organizację licznych imprezy integracyjnych dla pracowników wraz z rodzinami oraz udział w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”.

W tym roku również chcielibyśmy uczcić Międzynarodowy Dzień Rodzin poprzez włączenie się w akcję „DWIE GODZINY DLA RODZINY” i skrócenie czas pracy chociaż pewnej grupy pracowników. Decyzją Zarządu pracownicy dzienni mogą opuścić dziś miejsce pracy dwie godziny wcześniej tak, aby mogli spędzić ten czas z najbliższymi. Dla pracowników zmianowych, którzy będą pracować zgodnie ze swoim rozkładem, przygotowaliśmy słodkie prezenty. Zapraszamy kierowników po odbiór czekoladek do Działu Zasobów Ludzkich.

Coroczna akcja „Dwie godziny dla Rodziny”, organizowana przez Fundację Humanites – Sztuka Wychowania, promuje spędzanie czasu z bliskimi oraz pogłębianie więzi międzypokoleniowych. Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i relacji rodzinnych poprzez ciekawość siebie i dobrą rozmowę. W tym roku mottem przewodnim jest hasło: „MUZYKA I POKOLENIA”. Więcej informacji o V edycji akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” znajdziecie tutaj: https://mamrodzine.pl/2-godziny-dla-rodziny/ .

Serdecznie zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodzin!

Zachęcamy do spędzenia dzisiejszego popołudnia i całego weekendu z dziećmi, rodzicami, dziadkami, najbliższymi. Zachęcamy, aby 15 maja muzyka wybrzmiała w Waszych domach, zachęcamy do rozmowy o ulubionych muzykach, przebojach, najlepszych koncertach. Zachęcamy do wspólnego słuchania muzyki, przeżywania, śpiewania, grania – miłego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Do wspólnej zabawy możecie wykorzystać Quiz Rodzinny autorstwa Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania, który przesyłam w załączeniu.

Niech Międzynarodowy Dzień Rodzin przypomni nam, jak istotna jest równowaga między życiem zawodowym i rodzinnym, co oznacza partnerstwo w wychowaniu dzieci, niech będzie okazją do potwierdzenia, jak ważne są dobre relacje między rodzicami i dziećmi, między młodszym i starszym pokoleniem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin w imieniu Zarządu życzę wszystkim Pracownikom miłości, życzliwości, zrozumienia!

 

Do pracowników 2

Plakat

Międzynarodowy Dzień Rodziny po raz kolejny spotkał się z ogromnym entuzjazmem wśród pracowników ORLEN Ochrona sp. z o.o.

Zarząd Spółki poinformował Komunikatem nr 6/2015 z dn. 05.05.20115 r. wszystkich pracowników o skróceniu czasu pracy w dniu 15 maja br., celem umożliwienia spędzenia czasu z bliskimi. Dodatkowo dla pracowników, którzy nie mogli skorzystać z czasu wolnego od pracy we wskazanym terminie istnieje możliwość odebrania dwóch godzin w innym dniu.

 

Cel inicjatora akcji – Fundacji Humanites – został osiągnięty a Spółka ORLEN Ochrona jest dumna, że miała swój udział w pogłębianiu więzi międzypokoleniowych oraz relacji rodzinnych. Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym pełni ogromną funkcję w budowaniu sukcesu zawodowego.

Szanowni Państwo,

W dniu 15 maja (niedziela) przypada międzynarodowy Dzień Rodziny. Już od kilku lat Fundacja Humanites zachęca przedsiębiorstwa do wspierania inicjatywy w ramach akcji: „Dwie godziny dla Rodziny”.

Celem nadrzędnym akcji jest wspieranie budowy tożsamości młodego pokolenia i więzi rodzinnych w dzisiejszych zabieganych czasach. Więzi budujemy poprzez uważność i prawdziwą ciekawość drugiego człowieka.

Temat przewodni tegorocznej edycji to „MUZYKA I POKOLENIA”.

Pielęgnowanie życia rodzinnego, jest w firmie Bosch niezwykle istotną wartością, której chcemy wychodzić naprzeciw. Dlatego też, podobnie jak w poprzednich latach, decyzją Zarządu, w piątek 13 maja, dzień pracy zostaje skrócony o 2 godziny.

(Czas pracy liczony jest od momentu jej rozpoczęcia przez pracowników. Z racji specyfiki i charakteru pracy w poszczególnych jednostkach, managerowie mogą zadecydować o innym rozłożeniu czasu pracy w tym dniu).

Chcemy zachęcić Państwa, aby tego dnia poświęcić czas na rodzinną, międzypokoleniową rozmowę w tym roku wokół MUZYKI – zatem mamy nadzieję, że zainspirujemy również Państwa nie tylko do rozmowy, ale również do wspólnego słuchania i śpiewania!

Relacja


„2 godziny dla rodziny” to wspaniała inicjatywa, którą nasz Prezes kultywuje kolejny rok.

W załączeniu komunikacja, którą wysłał do naszych pracowników w tej sprawie. W dniu jutrzejszym nasi pracownicy pracują krócej i już wiemy, że większość z nich ma już jakieś plany na spędzenie tego czasu właśnie z rodziną.

Trzymam kciuki za powodzenie tegorocznej akcji i gratuluję inicjatywy.


Do pracowników


Moi Drodzy,

Zbliża się specjalny dzień w roku, który staramy się wyjątkowo kultywować w naszej Firmie, a mianowicie Międzynarodowy Dzień Rodziny. Śladem ubiegłych lat, również w tym roku chciałbym kontynuować tę tradycję i zgłosiłem naszą firmę do udziału w tej akcji. W tym roku Dzień Rodziny, czyli 15 maj, przypada w niedzielę, więc postanowiliśmy wydłużyć Wam weekend i świętować ten Dzień już od piątku w ramach inicjatywy „Dwie godziny dla Rodziny” , tak abyście w miłej i przede wszystkim RODZINNEJ atmosferze spędzili czas. Oznacza to, że w tym dniu już od godziny 13.00 możemy poświęcić czas swoim najbliższym. Zarządzenie w tej sprawie znajdziecie w załączniku.

Tegoroczny przewodni temat akcji to „MUZYKA I POKOLENIA”.

Zachęcam Was do włączenia motywów muzycznych do Waszych rodzinnych spotkań w różnej formie.

Poniżej link, pod którym znajdziecie kilka inspiracji od organizatorów tej akcji:

https://mamrodzine.pl/muzyczne-inspiracja-na-2-godziny-dla-rodziny/

Celem jeszcze większego zaangażowania Was w ten projekt, mam do Was specjalną prośbę.

Bardzo proszę, aby każdy z Was przesłał do XXX jeden lub więcej tytułów Waszych ulubionych przebojów rodzinnych. Może to być najnowszy przebój dyskotek, muzyka z ulubionego filmu, jak również piosenki dziecięce czy piosenki-rymowanki, które śpiewacie wspólnie podczas wycieczek czy podróży w samochodzie. A może macie nagranie wspólnego śpiewania? Wszystko, co ma związek w jakiś sposób z Waszą rodziną. Wybierzcie te przeboje wspólnie podczas tych 2 godzin dla rodziny.

Zebrane hity będą towarzyszyły nam podczas pierwszego wieczoru najbliższego spotkania cyklicznego.

Dodatkowo zachęcam Was do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Fundację Humanites. Do wygrania Rodzinny Weekend w Hotelu Bukovina:

„KONKURS”

Zapraszamy Państwa i Państwa pracowników do wspólnej zabawy na wymyślenie hasła – motywu przewodniego naszej akcji na rok 2017, szczegóły poniżej. Może w przyszłym roku motywem przewodnim akcji będzie pomysł autorstwa kogoś z Państwa organizacji?
Nagroda główna to rodzinny weekend w Hotelu Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej. Szczegóły konkursu na: https://mamrodzine.pl/2-godziny-dla-rodziny/ .”

Mocno liczę, że skorzystacie z tego dodatkowego czasu w sposób wyjątkowy i że te dwie godziny będą w pełni poświęcone tym, których kochacie, a dla których nie zawsze znajdujecie tyle czasu, ile byście chcieli.

Bardzo Was do tego zachęcam.

Pozdrawiam i życzę miłego świętowania,

 

Maciej TRYBULEC

General Manager

Koledzy i Koleżanki,

W związku z uczestnictwem naszej Firmy w akcji „DWIE GODZINY DLA RODZINY”, w dniu 13 maja 2016 czas pracy zostaje skrócony o 2 godziny.

Zgodnie z tegorocznym mottem akcji – MUZYKA I POKOLENIA” zachęcamy do ciekawych rozmów w gronie rodzinnym przy dźwiękach międzypokoleniowej muzyki.

Osoby, które nie mogą przeznaczyć na ten cel czasu w dniu 13 maja 2016 (obowiązki służbowe, delegacje, urlop), mogą odebrać te 2 godziny w kolejnym tygodniu.

Tchibo angażuje się w akcję „Dwie godziny dla rodziny”

Tchibo po raz drugi przyłączyło się do akcji „Dwie godziny dla rodziny” promującej ideę work-life balance, organizowanej przez Fundację Humanites-Sztuka Wychowania z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Akcja „Dwie godziny dla rodziny” została zapoczątkowana rok temu przez Fundację Humanites-Sztuka Wychowania. Zachęca ona pracodawców do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny i umożliwienia pracownikom przeznaczenia dwóch godzin czasu pracy na spędzenie ich wspólnie z bliskimi. Celem akcji jest promocja wartości rodzinnych i podkreślenie znaczenia harmonii pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym wedle zasady work-life balance.

Tchibo drugi rok z rzędu przyłączyło się do tej inicjatywy i umożliwia wszystkim swoim pracownikom przeznaczenie dwóch godzin z czasu pracy dla rodziny i najbliższych.  „Już od początku istnienia Tchibo rodzina miała szczególne znaczenie w firmie. Wiemy, jak ważna jest rodzina w życiu każdego pracownika. Zachowanie właściwej równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym jest potrzebne każdego dnia, a Tchibo wspiera to poprzez systemowe rozwiązania, jak elastyczny czas pracy czy pracę w niepełnym wymiarze godzin.” – wyjaśnia Gabriel Szymczak, Dyrektor ds. Zarządzania Personelem. „Zaangażowanie w takie akcje, jak ta, ma promować ideę work-life balance w wymiarze symbolicznym. Być sygnałem dla pracowników, że mogą liczyć na wsparcie firmy, a dodatkowo zyskują szansę na spędzenie czasu z rodziną, wspólny spacer czy zabawę.”

Jak podkreśla Zofia Dzik, prezes Fundacji Humanites – „Na co dzień bardzo często brakuje nam czasu dla najbliższych, a Dzień Rodziny może być tą szczególną okolicznością, gdy podarujemy sobie i naszym bliskim trochę wolno płynącego czasu.”

Międzynarodowy Dzień Rodziny jest obchodzony 15 maja. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku.

Relacja


Było nam niezmiernie miło dać naszym Pracownikom możliwość dodatkowych 2 godzin, które mogli spędzić razem z Najbliższymi.

Nasi Pracownicy mieli taką możliwość w dniach: 15 maja, 22 maja lub  29 maja ( do wyboru). W mailingu wysłaliśmy karty do Quizu Rodzinnego, jako jedną z proponowanych form spędzenia czasu z Rodziną.

Zachęcaliśmy także do skorzystania z barometru więzi rodzinnych. Ponadto nasi Pracownicy wymieniali się także mailowo informacjami, jak we Wrocławiu fajnie i rodzinnie spędzić czas.

Dodatkowo ogłosiliśmy konkurs na najlepsze pomysły spędzenia czasu z Rodziną.

Poniżej niektóre z maili,  jakie dostali nasi Pracownicy z Departamentu Zarządzania Zasobami Ludzkimi:


 

Do pracowników 1


Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do świętowania obchodów Międzynarodowego Dnia Rodziny 15 maja 2015 roku.

Z przyjemnością informujemy, że nasza firma włączyła się akcję społeczną prowadzoną z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny „dwie godziny dla rodziny”.

Zarząd zdecydował o skróceniu pracy w naszej firmie o 2 godziny  w dniu 15 maja, 22 maja lub 29 maja (jeden dzień do wyboru w zależności od bieżących zadań i zobowiązań).

Pozostałe dwie godziny w wybranym dniu chcielibyśmy przeznaczyć na szczególne spotkania z naszymi najbliższymi. 

Zapraszamy przy okazji Dnia Rodziny do cieszenia się sobą bez konkurencji telewizora, komputera, smsów.

Mottem akcji jest hasło: „WSPOMNIENIA ŁĄCZĄ POKOLENIA”.  

Dlatego chcemy zachęcić Was do rodzinnej, MIĘDZYPOKOLENIOWEJ ROZMOWY O WSPOMNIENIACH, wspomnieniach z dzieciństwa, do pogawędki o Dziadkach, Krewnych, Sąsiadach, Przyjaciołach. Namawiamy do sięgnięcia do starych zdjęć i pamiątek oraz poszukania legendy Waszej Rodziny, którą chcielibyście przekazać kolejnemu pokoleniu. Zachęcamy do dzielenia się tymi wspomnieniami i utrwalania ich…

Chcielibyśmy, aby te rozmowy dostarczyły Wam radości i satysfakcji, były najlepszym z możliwych sposobów docenienia i uhonorowania własnej Rodziny, a to w obchodach Międzynarodowego Dnia Rodziny jest najważniejsze.

Życzymy dobrze spędzonego czasu i wielu wzruszeń!


 

Do pracowników 2


Witajcie,

Głównym celem akcji „Dwie godziny dla Rodziny” jest pogłębianie więzi rodzinnych poprzez rozbudzanie ciekawości siebie i wartościową rozmowę z bliskimi.

Zapraszamy zatem do wspólnej zabawy z wykorzystaniem QUIZU RODZINNEGO autorstwa Fundacji Humanites-Sztuka Wychowania, który przesyłamy w załączeniu. Są to karty z pytaniami, które można dodatkowo wyciąć, pomalować. Karty mogą być świetnym pomysłem zarówno do spędzania czasu w domu, jak i znakomicie sprawdzą się na wakacjach czy w podróży. Mamy nadzieję, że będą dla Was ciekawą inspiracją do rozmów z bliskimi. Karty znajdziecie również w kuchniach na każdym piętrze.

Quiz Rodzinny to jedna z propozycji, jak spędzić „Dwie Godziny dla Rodziny” w Międzynarodowym Dniu Rodziny. I nie jest ważne czy skorzystacie z tej inspiracji, czy znajdziecie własny klucz do rozmów z bliskimi. Ważne jest jedynie to, aby był to czas budzenia ciekawości siebie i czas dobrej rozmowy! 

Przy tej okazji zapraszamy do udziału w europejskim konkursie na Wasze propozycje na interesujące spędzenie Dnia Rodziny,  którymi warto podzielić się z innymi.

Wystarczy do końca maja wysłać pomysł na adres XXX. Wszystkie pomysły zostaną umieszczone w newsletterze, w którym każdy będzie mógł zagłosować na najciekawszy z nich.

Zwycięski pomysł nagrodzimy!

Serdecznie zapraszamy do świętowania Międzynarodowego Dnia Rodziny!


 

Do pracowników 3


Witajcie,

mamy nadzieję, że Dzień Rodziny okazał się  szczególną okolicznością, by podarować sobie i swoim bliskim trochę „wolniej płynącego czasu”, stał się doskonałą okazją do spędzenia czasu razem na rozmowie, do wspomnień, do wzmacniania relacji rodzinnych.

Jeśli ten wspólny czas i rozmowy dostarczą Wam radości i satysfakcji, będzie to najlepszy z możliwych sposobów docenienia i uhonorowania własnej rodziny w obchodach Międzynarodowego Dnia Rodziny!

Zapraszamy do skorzystania z barometru więzi rodzinnych: Zbadaj siłę więzi w rodzinie! https://mamrodzine.pl/psychotest.html.

Przypominamy o trwającym europejskim konkursie na Wasze propozycje na spędzenie Dnia Rodziny,  którymi warto podzielić się z innymi.

Wystarczy do końca maja wysłać pomysł na adres XXX Wszystkie pomysły zostaną umieszczone w newsletterze, w którym każdy będzie mógł zagłosować na najciekawszy z nich.

Zwycięski pomysł nagrodzimy!

 Warto być razem w każdy dzień.

Szanowna Pani,

 

w związku ze zgłoszeniem uczestnictwa TAURON  Wydobycie S.A. w akcji „Dwie Godziny dla Rodziny” spółka przeprowadziła następujące działania   wyprzedzające w Zakładzie Górniczym SOBIESKI w Jaworznie oraz Zakładzie Górniczym JANINA  w Libiążu oraz w Centrum:

> 1.    <! Przygotowano i  rozklejono plakaty informujące o Międzynarodowym Dniu Rodziny.

> 2.    <!  W  blokach informacyjnych przed zmianami  na telebimach  przedstawiana była prezentacja promująca ideę Międzynarodowego Dnia Rodziny oraz akcji społecznej „Dwie Godziny dla Rodziny”.

> 3.    <! W wydaniu kwietniowym  magazynu firmowego Nasze Forum ukazał się materiał o Międzynarodowym Dniu Rodziny.

> 4.    <! Pracownicy, którzy mają dostęp do poczty elektronicznej,  otrzymali e-mail zachęcający  do obchodów, przesłany przez  prezesa zarządu Zdzisława Filipa,

13 maja 2016r. wszyscy pracownicy rozpoczynający pracę, lub po jej zakończeniu  otrzymywali drobne upominki.

Z uwagi na specyfikę działalności, mając na względzie bezpieczeństwo załogi oraz konieczność zachowania ciągłości procesów produkcyjnych, Zarząd TAURON Wydobycie zdecydował o skróceniu pracy  w dniu  13 maja br.( piątek) o dwie godziny, dla Pań zatrudnionych w spółce

W magazynie firmowym Nasze Forum (wydanie czerwcowe ) ukaże się materiał podsumowujący akcję.

 

 

Pozdrawiam

 

Zofia Mrożek 

Rzecznik Prasowy

 

Główny Specjalista Koordynator

Biuro Regulacji Wewnętrznych i Komunikacji /PBP

Departament Organów Korporacyjnych/PB