Pomysły na udany weekend

Strona główna » Nasze dzieci » Wyprawy i wycieczki » Pomysły na udany weekend

Gdzie wybrać się na wycieczkę? Jak spędzić najbliższy weekend? Jak ciekawie spędzić i zaplanować wakacje? Takie pytania często pojawiają się jak za oknem zaczyna świecić słońce i chce się wyjść z domu, ale też i jak pada deszcze i wszyscy się nudzą. Poniżej przedstawiamy miejsca, do których warto zabrać dziecko na weekendową wycieczkę.

park_miniaturPark miniatur

W znajdującym się w Inwałdzie (woj. Małopolskie) Parku Miniatur zobaczyć można m.in. świątynie Akropolu, Coloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, wieżę Eiffla, Big Bena, Łuk Triumfalny, Sfinksa i Biały Dom. Wszystkie budowle wybudowane zostały w skali 1:25. Innymi ciekawymi atrakcjami parku są lunapark dla dzieci i dorosłych oraz Zielony Labirynt rozciągający się na obszarze 2000 m2. Wysokość labiryntu wciąż rośnie, obecnie ma on 1,40 m.

 

JuraPark_6Bałtowski Park Jurajski

Niezwykła przygodą dla dziecka może okazać się wizyta w Bałtowskim Parku Jurajskim, położonym 14 km od Ostrowca Świętokrzyskiego. Wzdłuż ścieżki spacerowej rozmieszczone są modele dinozaurów i innych wymarłych zwierząt, naturalnej wielkości ( np. 50-metrowy sejsmozaur ). W parku warto również odwiedzić muzeum, w którym znajdują się m.in. kości dinozaurów, szczątki morskich gadów i zęby rekinów oraz plac zabaw, na którym oprócz zabawy na tradycyjnych drabinkach, huśtawkach i zjeżdżalniach, dzieci mogą pobawić się w paleontologa i osobiście odkopać szkielet tyranozaura.

wioska_indiaskaIndiańska Wioska w Szczyrzycu

Indiańska Wioska położona jest pośród malowniczego Beskidu Wyspowego. W świat kultury Indian Ameryki Północnej zabiera nas przewodnik. W wiosce zobaczymy m.in. naturalnej wielkości, wyposażone tipi, indiańską saunę, repliki strojów sprzed 200 lat, koszule wojenne, torby z surowej skóry. Obejrzymy również scenki z życia Indian oraz postrzelamy z łuku.

wioska_hobbitwWioska Hobbitów

Obowiązkowa wycieczka dla fanów twórczości J.R.L. Tolkiena. Znajdująca się w Sierakowie Słowieńskim( woj. Pomorskie ) Wioska Hobbitów to niezwykłe miejsce, w którym hobbici, elfy oraz krasnoludy pokażą nam wszystkie budowle przedstawione w książkach Tolkiena   ( m.in. Domek Hobbita, Wieża Elfów, Smocza Jama ). Przygoda w Wiosce zaczyna się od przebrania się, zdobycia mapy oraz przewodnika. Następnie uczestnicy otrzymują zadania i ruszają w trasę pełną przygód.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*