Twój mały pisarz, czyli pisanie książek

Strona główna » Nasze dzieci » Zabawy i zabawki » Twój mały pisarz, czyli pisanie książek

Dzieci i te małe i te ciut większe kochają tworzyć. Wielu artystów odczuwało potrzebę tworzenia, pisania, malowania, komponowania w okresie dziecięcym. Jeżeli Twoje dziecko chce napisać książkę to zapewne będzie chciało ją wydać. A my musimy zrobić wszystko, żeby podtrzymywać dziecko w tym zamiarze – być może wyrośnie z niego lub niej pisarz albo poeta. Nawet, gdy dziecko nie ma specjalnego talentu, samo pisanie jest bardzo pożyteczne. Uczy wyrażania myśli, logiki, poprawności ortograficznej oraz cierpliwości.
Aby jeszcze bardziej zachęcić dziecko do pisania można zaproponować narzędzie, które sprawi, że bedzie to czynność jeszcze bardziej atrakcyjna. Oto kilka możliwości:

‒ Za kilknaście złotych (ceny już od 50 zł) można kupić na Allegro starą, ale wciąż sprawną maszynę do pisania i zachęcić do pisania na niej. Dziecko z pewnością doceni jej czar, nie tylko wyglądu, ale dźwięku naciskanych klawiszy.

‒ Można zakupić zeszyt w pięknej odobnej oprawie, wyglądający jak „stara” księga. Jeśli mamy w pobliżu intrologatora możemy poprosić go również o oprawnienie kilkudziesięciu kartek.

‒ Jak również można polecić stronę http://www.unibook.com/, na której dziecko może wydać swoją książkę, a nawet ją sprzedać. Taka książka kosztuje ok. 30-40 zł, ale dzięki systemowi można sprzedać książkę w rodzinie i znajomym. Dziecko poczuje się jak mały twórca/pisarz.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*