Survivalowe urodziny

Strona główna » Nasze dzieci » Wyprawy i wycieczki » Survivalowe urodziny

W dobie zaganiania i permanentnego braku czasu, urządzając urodziny dla swojego dziecka, często decydujemy się na zorganizowanie ich w pośpiechu (idąc pewnym sensie „na łatwiznę”) – w takich miejscach jak: kino, kręgielnia lub w różnego rodzaju centrach rodzinnej rozrywki, których w ostatnich latach pojawiło się wiele na rynku. Najczęściej są to zamknięte pomieszczenia, w których „standardowa procedura urodzinowa” jest taka, że dzieci bawią się w „małpim gaju”, tarzają się w „kulkach”, grają w kręgle, następnie podaje się tort, wszyscy siadają do stołu z chipsami, pizzą oraz napojami gazowanymi po czym rozchodzą się do domu.

Alternatywą dla takiej formuły organizacji urodzin, jest pomysł polegający na weekendowym pobycie pod namiotami, gdzie jubilaci wraz z gośćmi uczą się w praktyczny sposób podstaw survivalu, zasad pierwszej pomocy oraz wybranych elementów samoobrony.

Dzieci nie rywalizują między sobą ale współpracują w wykonywaniu wielu zadań takich jak: budowa szałasu bez gwoździ i sznurka, odzyskiwanie wody z przyrody, poszukiwanie przy użyciu mapy zakopanego „skarbu”, marszobieg z punktami docelowymi po lesie, wspólne „odbijanie zakładnika z rąk terrorystów”, czy też oswajanie się z ciemnością w lesie poprzez w pełni bezpieczny spacer nocą po lesie. Dzieci mają możliwość zarówno „na żywo” wykorzystać wiedzę zdobytą podczas mini-wykładów jak i czerpać satysfakcję z pokonywania swoich „małych barier” w trakcie realizacji poszczególnych zadań.

survival1

W trakcie pobytu na survivalu dzieci mogą wysłuchać mini-wykładów na następujące tematy:

  • Przygotowanie do wycieczki – co warto wiedzieć wiebierając się na wycieczkę
  • Obozowisko – jak i gdzie rozbijać
  • Ognisko – jak skutecznie rozpalić ognisko oraz jakie względy bezpieczeństwa obowiązkują podczas przygotowywania do niego
  • Plecak – co spakować przed wyjazdem
  • Jedzenie i woda – jak umiejętnie korzystać z pozywanienia i wody podczas wyprawy
  • Wychłodzenie – jak sobie radzić z niskimi temperaturami
  • Odwodnienie – jak sobie radzić w przypadku braku wody oraz jak odzyskiwać wodę z natury
  • Wyznaczanie kierunków – bez kompasu
  • Co robić jak się zgubisz – radzenie sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych

a koniec wyjazdowych urodzin można wręczyć każdemu z uczestników dyplom ukończenia „Survivalu”, co będzie miłą pamiątką z nietypowych urodzin.

survival2

Oczywiście organizacja urodzin o tak bogatym harmonogramie wymaga czasu i odpowiedniego przygotowania zarówno pod względem wiedzy do przekazania uczestnikom jak i samej logistyki (należy bowiem znaleźć odpowiednie miejsce do przeprowadzenia tak nietypowych urodzin). Niemniej – obserwowanie reakcji dzieci podczas wyjazdu jak i ich satysfakcji po jego zakończeniu  – przynosi BEZCENNE doznania dla rodziców – organizatorów i jest warte całego czasu i energii poświęconego przygotowaniom do tego typu imprezy.

Istnieje na rynku kilka firm zajmujących się organizacją tego typu imprez. Jedną z nich jest Pharma & Health Consulting (bliższe informacje na temat tego rodzaju imprez znajdą Państwo na www.phconsulting.pl lub pod nr tel. 784 511 101)


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*