Nauka fizyki

woda-tuczy-czyli-eksperymenty-dla-dzieciPolecam świetną stronę www.totylkofizyka.pl z fascynującymi eksperymentami, ktróre może wykonać każde dziecko używając domowych przedmiotów. Strona jest prowadzona przez pana Marka Pawłowskiego i jest to przedsięwzięcie prywatne.

Realizując pierwsze filmy projektu fizycznego pan Pawłowski czerpał z wcześniejszych doświadczeń zdobytych podczas organizowania imprez “Fizyczna piaskownica” i “Fizyka z grzebyka” pokazywanych w latach ubiegłych na festiwalach nauki w Warszawie i innych miastach oraz na Pikniku Naukowym. Doświadczenia te zdobył współpracując z kolegami z Instytutu Problemów Jądrowych.

Niektóre doświadczenia zostały wymyślone przez Pana Marka specjalnie na potrzeby wystawy “Wielki Zderzacz Hadronów: Jak to działa?”, którą współtworzy wspólnie z Janem Grabskim z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej oraz armią współorganizatorów w licznych miastach Polski.


One thought on “Nauka fizyki”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*