Zapraszamy na film!

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Zapraszamy na film!

W kinach familijny film − „Bella i Sebastian” w reżyserii Nicolasa Vaniera, na podstawie książki pod tym samym tytułem autorstwa Cécile Aubry. Książkę może znacie, może też znacie serial emitowany na przełomie lat 60. i 70tych, także w polskiej telewizji. Czas pokazać je naszym dzieciom, a okazja naprawdę wspaniała.

Austria, czas ostatniej światowej wojny, wioska w Alpach. Siedmioletni Sebastian jest sierotą wychowywanym jest przez przyszywanego dziadka Césara. Chłopiec pomaga paść owce, czas spędza na górskich łąkach, spotyka błąkającego się psa. Największym jego zmartwieniem wydaje się fakt, iż dorośli widzą w psie, a właściwie suce, „bestię”, która dziesiątkuje im stada. Ale obok toczą się sprawy dorosłych: wojna i  przerzucanie żydowskich uciekinierów przez szwajcarską granicę. Sebastian chce, czy nie, zaczyna brać w tym wszystkim udział.

Wspaniałe zdjęcia, piękna muzyka, wielki przekaz: przyjaźń, poświęcenie dla drugiego człowieka, lojalność, pomoc. Weźcie tylko pod uwagę, że niektóre sceny mogą w młodszych dzieciach wywołać niepokój, a co za tym idzie, serię pytań na które trzeba będzie odpowiedzieć, tak przy okazji 11. listopada. Zwiastun możecie zobaczyć tutaj.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*