X Olimpiada Kreatywności

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » X Olimpiada Kreatywności

W dniach 7-8 marca br., we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia odbędzie się X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności − Destination Imagination, Oczyma Wyobraźni, największego na świecie programu dla dzieci i młodzieży mającym na celu naukę kreatywnego rozwiązywania problemów.

Do Wrocławia w tym roku przybędzie ponad sto dwadzieścia drużyn, wyłonionych drogą eliminacji różnych szczebli. Każda drużyna składa się z uczniów szkół podstawowych i średnich oraz swojego trenera. Jesteśmy, jako Fundacja Humanites − Sztuka Wychowania bardzo dumni z faktu, że jest wśród nich szkoła, z którą współpracujemy obejmując naszymi programami od lat. Gratulujemy Wam gorąco i trzymamy za Was kciuki!

W trakcie dwóch dni zmagań konkursowych drużyny zmierzą się z zadaniami wymagającymi kreatywności, twórczego myślenia i umiejętności niekonwencjonalnego rozwiązywania problemów w sytuacjach braku czasu i odpowiednich materiałów. Zwycięskie drużyny otrzymają prawo reprezentowania naszego kraju w Światowej Olimpiadzie Kreatywności, odbywającej się w USA. Jak wiadomo, kreatywność, wprawdzie jeszcze nie u nas, ale w krajach dobrze rozwiniętych, np. w USA ceniona jest przez pracodawców w sposób szczególny, ma wartość prawie tak dużą jak dyplom renomowanej uczelni.

Olimpiada Kreatywności została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz Prezydenta Wrocławia.

Więcej informacji na temat programu i olimpiady znajdziecie na stronie organizatora – Fundacji Wspierania Rozwoju Kreatywności.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*