Wrocławski Miesiąc Rodziny – Patronujemy! Zapraszamy!

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Wrocławski Miesiąc Rodziny – Patronujemy! Zapraszamy!

Jak mogą Państwo przeczytać  w naszych Wydarzeniach, Wrocław świętuje w dniach 24.05-21.06 „Miesiąc Rodziny”. Jesteśmy patronem tych wspaniałych wydarzeń, organizowanych przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, dlatego też chcielibyśmy was na nie gorąco zaprosić.

Celem projektu jest promocja wartości rodzinnych, a także prezentacja oferty wrocławskich firm i instytucji skierowanej do rodzin oraz różnych form wsparcia i rozwoju rodziny.
Ramy Miesiąca Rodziny wyznaczają cztery pikniki rodzinne, które w kolejne niedziele maja i czerwca odbędą się na Wyspie Słodowej:
Dzień Matki – 24 maja
Dzień Dziecka – 31 maja
Dzień Dziadków – 7 czerwca
Dzień Ojca – 21 czerwca

Podczas każdego z nich na rodziny czekać będzie kilkadziesiąt atrakcji przygotowanych przez wrocławskie firmy i instytucje. Na Wyspie Słodowej stanie także miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielać będą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Miesiąc Rodziny to jednak nie tylko imprezy plenerowe. Zachęcamy do skorzystania z oferty ponad 600 miejsc na bezpłatnych warsztatach kulinarnych, zdrowotnych i wychowawczych prowadzonych w ramach Akademii Rodzinnej oraz puli ponad 800 bezpłatnych miejsc na zajęcia sportowe przekazanych uczestnikom Miesiąca Rodziny przez centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty FitWro. Na zajęcia obowiązują zapisy poprzez stronę miesiacrodziny.pl.

W tym roku udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny jest punktowany, a zebrane punkty będzie można wymienić na atrakcyjne nagrody. Karta na punkty znajduje się w kalendarzu Miesiąca Rodziny, który będzie rozdawany na piknikach.

Już w najbliższą niedzielę, 24. maja, w godzinach 13.00-19.00 odbędzie się pierwszy, inaugurujący Miesiąc Rodziny piknik. Czekamy na wszystkich na Wyspie Słodowej, wstęp na wszystkie imprezy jest wolny.
A skoro piknik odbędzie się pod hasłem obchodów nadchodzącego wkrótce potem Dnia Matki, będzie tam wiele atrakcji adresowanych właśnie dla Pań: porady kosmetyczne, trenerskie, zdrowotne. Dzieci w tym czasie będą mogły skorzystać z wielu atrakcji przeznaczonych specjalnie dla nich, m. in. warsztaty plastyczne, kulinarne, aktorskie, zajęcia edukacyjne z zakresu robotyki i grafiki. O godzinie 15.00 odbędzie się spektakl

Bajkobusu „Tesla vs Edison, czyli z prądem lub pod prąd”, a następnie wycieczka wg książki „Szlakiem wrocławskich krasnali”, którą poprowadzi sam autor – Krzysztof Głuch.

Dla nieco starszych przygotowano równie wiele atrakcji, m.in. rywalizacje sportowe.

Przez cały czas trwania pikniku funkcjonować będzie informacyjne miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

Więcej informacji oraz formularz zapisów na oficjalnej stronie Miesiąca Rodziny.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*