Warunki udziału

Strona główna » Warunki udziału

Fndacja Humanites – Sztuka Wychowania zaprasza do świętowania zainicjowanych przez nas w 2012 roku obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w Polsce, poprzez włączenie się w :

 

 VI Edycję Akcji Społecznej
„DWIE GODZINY DLA RODZINY”
z tematem przewodnim
„GOTOWANIE NA RODZINNYM PLANIE”

 

15 maja – Międzynarodowy Dzień Rodzin – to doskonała okazja, aby na chwilę zatrzymać się i zastanowić, kiedy po raz ostatni dowiedzieliście się czegoś nowego o swoich bliskich.  Taka idea przyświeca akcji Dwie Godziny dla Rodziny. Głęboko wierzymy w to, że ciekawość, uważność i dobre rozmowy są tym, co tworzy prawdziwe, autentyczne więzi. Zachęcamy więc Was, abyście wsparli w tym Waszych pracowników i podarowali im symboliczne dwie godziny, które oni przeznaczą na magiczny czas z najbliższymi. W tym roku motyw przewodni to GOTOWANIE NA RODZINNYM PLANIE, a po gotowaniu jest wspólne jedzenie i biesiadowanie. Stół zawsze był miejscem spotkań, żywych rozmów, wymiany poglądów. Wspólny posiłek, nie tylko od święta, był podstawą funkcjonowania wielu rodzin bez względu na ich status społeczny.

Być może również w środowisku pracy zjednoczy Was wspólny stół i podzielicie się ze sobą swoim rodzinnym szczęściem.

Tego Wam serdecznie życzymy.

WARUNKI UDZIAŁU

Uczestnictwo w Akcji jest nieodpłatne.

Aby wziąć udział należy:

  1. Zgłosić swoją firmę poprzez stronę mamrodzine.pl
  2. Przekazać tę informację do właściwego działu (HR, CSR itp.)
  3. Rozesłać informację do pracowników z zaproszeniem do świętowania Dnia Rodzin poprzez dobrą, międzypokoleniową rozmowę. Propozycja listu do pracowników.
  4. Skrócić czas pracy pracownikom w dniu 15 maja o 2 GODZINY lub też jeśli na taką możliwość nie pozwala działalność operacyjna Państwa firmy (obsługa klientów, ciągły proces produkcji, itp.) zaproponować inny sposób na świętowanie tej okazji w najbliższym czasie np. w powiązaniu z Dniem Dziecka. W ubiegłym roku ponad 90% firm biorących udział w akcji udzieliło 2 godzin wolnych swoim pracownikom. Głównym celem akcji nie jest skrócenie czasu pracy tego dnia – ale zainspirowanie Państwa i Państwa pracowników, aby ten czas spędzić na dobrej rozmowie, wspomnieniach, poznawaniu się, wspólnym poszukiwaniu tożsamości swojej Rodziny i wzmacnianiu więzi rodzinnych.
  5. Przekazać do Fundacji informację zwrotną o tym, jak Państwa firma podeszła do obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin w ramach akcji DWIE GODZINY DLA RODZINY, jaki ostatecznie przesłała komunikat do pracowników, jakie dodatkowe działania, pomysły zostały włączone w akcję (np. wspólne gotowanie, wymienianie się przepisami rodzinnymi, konkursy na domowe słodkości, warsztaty kulinarne itp.)

Tych z Państwa, którzy zdecydują się na takie rozwiązanie, będziemy chcieli szczególnie wyróżnić na stronie internetowej naszej Fundacji www.mamrodzine.pl.