Trwa program edukacyjny „Łowimy Talenty”

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Trwa program edukacyjny „Łowimy Talenty”

Szkolny konkurs twórczości filmowej, konkurs historyczny, humanistyczny, z języka angielskiego i niemieckiego to propozycje, z których mogą skorzystać uczestnicy ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Łowimy Talenty”. Program, któremu patronuje Politechnika Wrocławska i ORE, jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Aktualnie trwa rekrutacja uczestników do programu.


Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Sukcesy w konkursach programu Łowimy Talenty pomagają uczestnikom w zdobyciu dodatkowych punktów w różnego rodzaju kwalifikacjach stypendialnych oraz w uzyskaniu wyższych ocen dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej. W zeszłorocznej edycji programu wyłowiono blisko 900 laureatów, których nagrodzono pulą nagród o łącznej wartości 424 000 zł. Wówczas wzięło udział w programie 117 tys. uczestników.

W ramach programu Łowimy Talenty uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą zmierzyć swoje intelektualne siły w ogólnopolskich konkursach przedmiotowych z zakresu matematyki, historii, języka polskiego, angielskiego, niemieckiego. Nowością jest konkurs Filman, który ma na celu propagowanie uczniowskiej twórczości filmowej oraz świadomości potrzeby odkrywania i rozwijania własnych talentów. Dla laureatów przewidziano nagrody w postaci wyjazdu na Wakacyjny Obóz Talentów oraz nagród rzeczowych w tym bony upominkowe, tablety i pendrve’y. Dla każdego uczestnika przewidziano edukacyjny upominek.

Nauczyciel może dokonać rejestracji uczniów do konkursów programu „Łowimy Talenty” poprzez wysyłanie zgłoszenia za pomocą formularza dostępnego na stronie www.jersz.pl w terminie wskazanym w harmonogramie konkursów programu. Do konkursu Filman uczniowie mogą zgłosić się samodzielnie, za zgodą rodziców. Udział w konkursach jest płatny.

Harmonogram konkursów programu Łowimy Talenty 2013/14
Alfik Historyczny – konkurs historyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 12.02.2014 r.
English Ace – konkurs języka angielskiego – zgłoszenia przyjmowane są do 19.02.2014 r.
Sprachdoktor – konkurs języka niemieckiego – zgłoszenia przyjmowane są do 26.02.2014 r.
Konkurs humanistyczny – zgłoszenia przyjmowane są do 5.03.2014 r.
Filman – konkurs filmowy – zgłoszenia przyjmowane są do 26.03.2014 r.
Szczegóły, wydarzenia i działania programu Łowimy Talenty 2013/14 można śledzić na stronie www.jersz.pl oraz www.fb.com/LowcyTalentowJersz


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*