Recenzja książki Jasper’a Fforde pt. „Pieśń Kwarkostwora”

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Recenzja książki Jasper’a Fforde pt. „Pieśń Kwarkostwora”

okladka piesn kwarkostworaJak powinna być książka na lato? Jaka powinna być wakacyjna książka dla dziecka, którą może przeczytać w samochodzie jadąc nad morze, czy też odpoczywając po wycieczce w góry?

Pewnie każdy z nas ma inny przepis na dobrą książkę, taką od której nie można się oderwać i czyta się ją nocami. Jednak jak patrzę na moje dzieci dobrze wiem jaka powinna być dobra książka dla nich. Powinny być w niej smoki, magia, tajemnice, dobro walczące ze złem.

Powinny być miecze, tajne przejścia i nigdy nie rozwiązane zagadki. No i wszystko to powinno przeplatać się z dobrym humorem oraz błyskotliwymi puentami. I powiem Wam więcej. Znalazłam takie książki i czytają je nie tylko dzieci, ale i ja.

„Od czego by tu zacząć…
Cóż nadal pracuje w branży magicznej i pewnie się zgodzicie, że to zajęcie cieszące się wielkim prestiżem. Otaczają mnie rozmaite czary, eliksiry i szeptane ukradkiem zaklęcia. Ludzie lewitują, znikają i parają się alchemią, próbując zmienić ołów w złoto. Na moich oczach odbywają się tytaniczne walki na śmierć i życie toczone z siłami ciemności – magicy wywołują śnieżne zamiecie lub uciszają morskie sztormy, biją z gór piorunami oraz budzą posągi do życia; wszystko, żeby rozgromić wraże siły.
Szkoda, że to było dawno i nie prawda.”

Tak zaczyna się druga księga Kronik Jennifer Strange” pt. „Pieśń Kwarkostwora”, autorstwa Jaspera Fforde, która opowiada o przygodach szesnastoletniej menedżerki Kazam, agencji zatrudniającej czarodziejów i jasnowidzów.

Jennifer, ostatni Smokobójca, musi stawić czoło kolejnym wyzwaniom pełnym magii. Może przy tym liczyć na jednego ze swoich magów oraz wiernego asystenta Tygrysa. A walczyć przyjdzie jej z królem Snodd IV, który zaczyna rozumieć, że kto ma władzę nad mocą, ma władzę nad wszystkim innym. I właśnie Jennifer musi pokrzyżować niecne plany króla. A ja gwarantuje Wam, że zrobi wszystko, aby szlachetna sztuka magii nie stała się narzędziem w rękach skorumpowanego, żądnego zysku despoty.

„Pieśń Kwarkostwora” jest drugą częścią przygód Jennifer jednak spokojnie możecie przeczytać ją nie znając poprzedniej części. Zapewniam Was jednak, że nawet czytając od części drugiej szybko sięgniecie po księgę pierwszą pt. „Ostatni Smokobójca”. Książka wciąga poczuciem humoru, dobrą akcją i zaskakującymi zwrotami akcji. Gwarantuje Wam, że będą się przy niej dobrze bawić nie tylko dzieci, ale i dorośli.

Polecam i rekomenduje jako książkę na lato, do czytania w każdej wolnej chwili.

Seria „Kroniki Jennifer Strange” została wydana nakładem wydawnictwa SINE QUA NON i dostępne jest w cenie 34,90 zł w miękkiej okładce


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*