Recenzja ćwiczeń z serii „Akademia wzorowej wymowy”

Strona główna » Wiedza i inspiracje » Książki dla rodziców » Recenzja ćwiczeń z serii „Akademia wzorowej wymowy”

Do końca wakacji został jeszcze tydzień i choć dzieciaki jeszcze w wakacyjnych nastrojach beztrosko biegają po podwórku, rodzice zaczynają myśleć o szkole, podręcznikach, plecakach i wrześniowej bieganinie. My też już powoli wchodzimy w szkolny rytm i chcielibyśmy polecić Wam serię zeszytów z ćwiczeniami logopedycznymi wydanych przez Wydawnictwo Skrzat w serii „Akademia wzorowej wymowy”.

Każdy zeszyt serii poświęcony jest innej głosce sprawiającej szczególną trudność: „c”, „cz”, „dz”, „dż”, „l/r”, „s”, „sz”, „z” i „ż”. Zeszyty przeznaczone są do pracy terapeutycznej z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które nieprawidłowo wymawiają poszczególne głoski. Różnorodne ćwiczenia zostały zaproponowane w formie językowej zabawy. Dziecko słucha, głośno powtarza za dorosłym, różnicuje, dopasowuje, rysuje, zaznacza każdą głoskę innym kolorem, wreszcie czyta i pisze.

Ćwiczenia zostały przygotowane przez Panie Danutę Klimkiewicz i Elżbietę Siennicką-Szadkowską i są one bardzo ciekawymi książkami dla dzieci, które mają problemy z wypowiadaniem trudnych głosek. Ćwiczenia w dużym stopniu opierają się na pracy z rodzicami, dzięki czemu dziecko chętniej podchodzi do ćwiczeń i zabawy z wymową. W każdej książce jasno podane są zasady, którymi należy się kierować w codziennej pracy z dzieckiem. Zaletą są również oryginalne wierszyki, przy których należy w odpowiedni sposób poruszać językiem i ustami, a także jednoznaczne obrazki. Zadania są ułożone według stopnia trudności, od najłatwiejszych do trudniejszych, co jest zgodne z zasadami prawidłowej terapii. Taki sposób ułożenia ćwiczeń pomaga rodzicom odpowiednio prowadzić terapię, a także śledzić postępy dziecka.

Sprawdź również „Czy Twój przedszkolak dojrzał do nauki?”

Dużą zaletą książek jest również ich cena. Na stronie wydawnictwa www.skrzat.com można kupić je w cenie 7,92 zł (za jeden zeszyt ćwiczeń), a w księgarniach cena wynosi 9,90 zł.

Gorąco polecamy!


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*