„Dramat udanego dziecka. W poszukiwaniu siebie” – recenzja

Strona główna » Wiedza i inspiracje » Książki dla rodziców » „Dramat udanego dziecka. W poszukiwaniu siebie” – recenzja

Każdy z nas marzy o ślicznym, zdolnym, przynoszącym nam powody do dumy dziecku. Dziecko z naszych wyobrażeń jest nieabsorbujące, nie sprawiające żadnych problemów, przesypiające noce od pierwszego dnia życia, rozwijające się w wielu dziedzinach, pozostające pod wpływem naszej wybitnej osoby. Czy takie dzieci istnieją? I czy rzeczywiście byłoby dobrze gdyby każde takie było?

Po przeczytaniu książki Alice Miller „Dramat udanego dziecka” rozumiemy jak ważny dla każdego człowieka jest okres dzieciństwa, jak ogromny ma wpływ na nasze dorosłe funkcjonowanie. Postawy rodziców, ich oczekiwania i wizje mogą w sposób trwały uszkodzić zasoby psychologiczne dziecka, które pragnie je spełniać. Dziecko funkcjonujące zgodnie z założeniami rodzicielskimi działa w poczuciu dobrze spełnianego obowiązku. W książce Alice Miller możemy przeczytać o skutkach psychologicznych takiego modelu wychowania. Autorka w swych publikacjach odnosi się do bardzo ważnych problemów m.in. przemocy wobec dzieci. Książka po raz pierwszy ukazała się w 1979 roku i cały czas uznawana jest za najgłośniejszy bestseller Alice Miller, nie traci na swej aktualności.
Autor: Miller Alice
Wydawca: Media Rodzina


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*