6 najlepszych polskich parków rozrywki

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » 6 najlepszych polskich parków rozrywki

Czy jak zastanawiacie się nad pojechaniem z dziećmi do parku rozrywki myślicie o Polsce, czy raczej o krajach takich jak Dania (Legoland) lub Francja (Disneyland)? Wiedzieliście, że w Polsce powstaje coraz więcej świetnych parków rozrywki, w których mogą bawić się nie tylko dzieci? Jeśli właśnie jesteście na wakacjach i chcielibyście spędzić dzień lub dwa na zabawie to koniecznie przeczytajcie ten tekst i dowiedzcie się gdzie znajdziecie najlepsze w Polsce parki rozrywki.

Najstarsze Wesołe Miasteczko

Zacznijmy od Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Jest to najstraszy i największy tego typu obiekt w naszym kraju. Można wybrać się do niego zarówno z dziećmi, jak w gronie samych dorosłych. Najmłodsi mogą poskakać na wielkich dmuchanych zamkach, przejechać się karuzelą czy samochodzikami, a dorośli podbić swój poziom adrenaliny dzięki przejażdżce na ogromnym, pędzącym 60 kilometrów na godzinę, rollercoasterze. Dużą atrakcją wesołego miasteczka jest ogromy diabelski młyn, z którego można podziwiać panoramę Chorzowa. Atrakcji w Chorzowskim Wesołym Miasteczku jest dużo więcej, dlatego też jak będziecie w okolicach Chorzowa koniecznie zajrzyjcie do tego wesołego miasteczka. Strona Śląskiego Wesołego Miasteczka.

Coś dla fanów dinozaurów

Dzieciaki uwielbiają dinozaury. Dla rodziców wizyta w parkach dinozaurów to okazja do nauki przez zabawę. Tego typu parków nie brakuje w Polsce, ale na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim największy europejski obiekt tego typu – JuraPark Krasiejów. Można tu przyjrzeć się około dwustu naturalnej wielkości rekonstrukcjom dinozaurów. Dużą atrakcją jest Prehistoryczne Oceanarium, w którym można stanąć się oko w oko z wodnymi stworzeniami, które wyginęły przed tysiącami lat. Atrakcje parku to również Kapsuła Czasu, kino pięciowymiarowe, a także park rozrywki, który jest szczególną atrakcją dla najmłodszych. Co ciekawe, JuraPark Krasiejów, jako jedyny na świecie, został postawiony nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym! Strona internetowa parku.

RPA (Rodzinny Park Atrakcji) w Rybniku

W Rybniku znajduje się podzielony na 3 strefy tematyczne Rodzinny Park Atrakcji, który zachwyci i zajmie na długie godziny zwłaszcza najmłodszych. W RPA można wybierać pomiędzy DinoParkiem, Bajkową Krainą i Parkiem Odkrywców. W tym pierwszym można przenieść się w czasie do okresu, gdy na Ziemi żyły dinozaury – właściciele parku zapewniają, że ich modele są bardzo realistyczne! Bajkowa Kraina kusi spotkaniem z postaciami ze znanych i lubianych bajek, a także gigantycznymi grami planszowymi (np. chińczykiem), w których można samemu robić za pionka! Natomiast Park Odkrywców to miejsce dla ciekawskich – czekają tu różne interaktywne urządzenia, dzięki którym można przeprowadzić fizyczne, optyczne czy akustyczne eksperymenty albo… zamknąć się w bańce mydlanej! Strona internetowa Rodzinnego Parku Atrakcji w Rybniku. 

Energylandia w Zatorze

EnergyLandia to największy park rozrywki w Polsce. Ponad 60 atrakcji znajdujących się w trzech strefach: Bajkolandii – dla najmłodszych fanów, strefie familijnej oraz strefie ekstremalnej. Ta ostatnia przeznaczonej jest dla fanów dużej dawki adrenaliny oraz dla osób chcących przełamać własne lęki i strach przed wysokościami.

Na początku 2016 roku otwarty został największy w Polsce rollercoaster – Formuły 1, który osiąga do 80 km/h w 2 sekundy! Latem natomiast został otwarty Water Park – czyli wszelkie wodne atrakcje dla gości dające możliwość cieszenia się słońcem, wodą i plażowaniem.
Dodatkowo w dwóch teatrach i amfiteatrach odbywają się pokazy, występy, przedstawienia oraz warsztaty edukacyjne, a wieczorem najefektowniejsze są pokazy Fire Show.

EnergyLandia to nie tylko atrakcje lunaparkowe, jest to też miejsce w którym organizowane są ogromne festiwale muzyczne z udziałem najpopularniejszych polskich i zagranicznych gwiazd. Strona internetowa EnergyLandi

Park Miniatur “Świat Marzeń” w Inwałdzie

Jeżeli marzysz, by odbyć ekspresową podróż dookoła świata i zobaczyć najpopularniejsze dzieła architektury, możesz to marzenie spełnić za jednym zamachem – właśnie w Parku Miniatur “Świat Marzeń”. Znajdują się tu miniatury najbardziej rozpoznawalnych budowli z całego świata – park podzielony jest na dwie części – „Świat w miniaturze” i „Polska w miniaturze”. Zobaczyć więc można między innymi Wieżę Eiffla, Chiński Mur, Akropol, a także Zamek w Malborku czy krakowskie Sukiennice. Na miłośników wrażeń czeka także wesołe miasteczko, prawdziwy labirynt i kino 5D. Strona internetowa parku.

Łódzki Park Rozrywki

Drugie pod względem wielkości wesołe miasteczko w naszym kraju oferuje ponad 30 atrakcji, i dla małych, i dla dużych. Możesz tu przeżyć chwile grozy w Zamku Duchów, którego repertuar jest stale aktualizowany; poczuć mocniejsze bicie serca, gdy będziesz pędzić 96 kilometrów na godzinę kolejką górką Jet Star, a na karuzeli Hully Gully z pewnością zakręci ci się w głowie. Dzieciakom natomiast z pewnością spodoba się gabinet luster, suchy basen czy zjeżdżalnie. Co więcej, w Łódzkim Parku Rozrywki odbywają się niezwykłe lekcje fizyki, dzięki którym dzieci w wieku szkolnym mogą w praktyce zobaczyć, jak działają różne siły i w prosty sposób to sobie przyswoić.


2 thoughts on “6 najlepszych polskich parków rozrywki”

  1. Marek Koc

    Najbardziej dzieciakom podobało się w Zatorze. Jednak nie można ciągle zwiedzać parków rozrywki, dlatego ostatnio postanowiliśmy jechać do Leszna i zafundować dzieciakom lot w aerotunelu.

    Reply

  2. profly

    Energylandia jest chyba najbardziej znana. 🙂 Super zestawienie, na pewno przyda się osobom, które planują rodzinny wyjazd. Dzieciaki będą mogły sie wyszaleć, a dorosli znów poczują się jak dzieci. 🙂

    Reply

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*