Polecamy Wam książkę!

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Polecamy Wam książkę!

Gry komputerowe, PSP, Play Station i wiele innych to – w dzisiejszych czasach jedna z bardziej popularnych form spędzania wolnego czasu przez dzieci. Zdarza się, że dzieci mogłyby grać zawsze i wszędzie – w domu na komputerze, w szkole na PSP, a w samochodzie na telefonie komórkowych. Czy to źle? Czy powinniśmy ograniczać dzieciom dostęp do gier komputerowych?

Przeczytaj również nasz artykuł „Dziecko w sieci – jak nie dopuścić do uzależnienia”

Gry komputerowe są znakomitą rozrywka – mogą uczyć, bawić i rozwijać wyobraźnię naszych dzieci. Ale mogą też uzależniać i prowadzić do nałogu. A my rodzice powinniśmy zrobić wszystko, żeby do tego nie dopuścić. Tylko jak?


O uzależnieniu od gier komputerowych piszą dwie mamy, psychoterapeutki – Hilarie Cash i Kim McDaniel. To wybitne specjalistki z zakresu leczenia uzależnień, które w swojej książce opisują zagrożenia wynikające z niewłaściwego korzystania z gier komputerowych przez dzieci i młodzież. Podają objawy, które powinny zaniepokoić i umożliwić identyfikację pojawiającego się problemu oraz podpowiadają rodzicom co można zrobić, żeby zapobiec niekorzystnemu rozwojowi sytuacji. Autorki definiują, jakie gry są odpowiednie dla poszczególnych grup wiekowych i jak oddziałują na rozwój dziecka, a także wskazują co robić, gdy dziecko zbyt długo siedzi przed komputerem, kiedy i jak powiedzieć „dość”, i co najważniejsze, dlaczego.

Książka zwraca naszą uwagę na fakt, że nowe technologie, które ułatwiają nam codzienne życie i bez których nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania, mogą stanowić poważne zagrożenie. To my, dorośli, musimy nauczyć nasze dzieci korzystać z  komputera, telefonu komórkowego, czy tabletu w sposób bezpieczny i rozsądny. Od nas i naszego zaangażowania w rozwój dziecka zależy to czy będzie w sposób mądry i rozważny korzystać z nowych technologii.

Gorąco polecamy książkę tym wszystkim, którzy  chcieliby pomóc dzieciom w uczeniu się rozsądnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Książka „Dzieci konsoli”, autorstwa Hilarie Cash i Kim McDaniel, została wydana przez wydawnictwo Media Rodzina i dostępna jest w cenie 29,00 zł.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*