Podarujmy nepalskim dzieciom… szkołę!

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Podarujmy nepalskim dzieciom… szkołę!
Akcja podaruj nepalskim dzieciom szkołe

Ruszyła akcja zbierania funduszy na odbudowę szkoły dla dzieci z regionu Sindhupalchowk w Nepalu.

W kwietniu, Nepal nawiedziły bardzo silne trzęsienia ziemi. Tylko w regionie Sindhupalchowk zginęło ponad 2 tysiące osób, tysiące wymaga interwencji medycznej, a 3 tysiące osób zaginęło. 80% domów została zniszczona i obecnie w większości wiosek nie da się normalnie funkcjonować. Dojazd do tego regionu jest bardzo utrudniony. Po trzęsieniu, dotarła tam, jako jedna z nielicznych, Samjahana Phuyal założycielka organizacji Social Empowerment by EmpoweringWomen (SEE-W), która przewiozła poszkodowanych do Katmandu i zapewniłapodstawową opieką medyczną i bytową.

Dlatego teraz chcemy skoncentrować się na zorganizowaniu trwałej pomocy. Szkoła, nie tylko jako budynek, ale przede wszystkim miejsce spotkań, pozwoli tym dzieciom odzyskać poczucie normalności i równowagi,a przede wszystkim wniesie w ich życie radość i nadzieję.

Organizatorami akcji jest Fundacja „Pomóżmy Dzieciom” (będąca organizacją pozytku publicznego), reprezentowana przez założycielkę i prezesa Agnieszkę Dydycz oraz dr Daria Mejnartowicz, COO, VitalVoicesChapter Poland. Ze strony nepalskiej przedsięwzięcie koordynuje Samjahana Phuyal, co gwarantuje dobre rozpoznanie potrzeb na miejscu oraz odpowiedzialną i skuteczną dystrybucję zgromadzonych środków.

Przykładowy koszt gotowego budynkuwielorodzinnego w Nepalu, to około 6 tysięcy dolarów.
W zależności od powodzenia naszej akcji i wysokości zebranych środków, planujemy także wyposażyć szkołę w niezbędne pomoce szkolne, sportowe, książki, itp.
Już w maju dzieci otrzymały od nas pomoce do zajęć sportowych, kredki, wycinanki, zabawki, które choć trochę umiliły im życie w tymczasowym obozie oraz pomogły radzić sobie ze stresem. Pamiętajmy, że część dziecistraciło w trzęsieniu ziemi nie tylko domy i szkołę, ale przede wszystkim swoich bliskich.

Dzięki hojności darczyńców oraz osobistemu zaangażowaniu konkretnych osób z Polski i z Nepalu mamy pewność, że szkoła, którą chcemy podarować nepalskim dzieciom, powstanie. Chcemy, aby stała się dla nich dobrym pozytywnym miejscem, drugim domem. Gwarantujemy, że 100% zebranych funduszy zostanie przekazane na budowę szkoły, a my będziemyna bieżącoinformowaćokolejnychkrokach podejmowanych w ramach tego przedsięwzięcia.
Po zebraniu funduszy oraz ustaniu letniego monsunu, dr Daria Mejnartowiczplanuje polecieć do Nepalu (podróż, wizy opłaci z własnych środków), aby osobiście dopilnować realizacji projektu.

Zachęcamy do wpłat na konto Fundacji:

Fundacja “Pomóżmy Dzieciom”, Pomoc Specjalna
Konto: 31 1030 1508 0000 0005 0125 9039
Bank: Bank Handlowy w Warszawie S.A.
Tytuł wpłaty: darowizna Nepal
Wpłacone kwoty można sobie odliczyć w PIT jako darowiznę na cele społeczne.

Partner w Nepalu:

Social Empowerment by Empowering Women Facebook: SEE-W

Organizatorkach

Fundacja „Pomóżmy Dzieciom” założona przez Agnieszkę Dydycz, działa nieprzerwanie od 1998 r. Posiada status organizacji pożytku publicznego, KRS 0000130515.

Głównym celem Fundacji jest pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej oraz umożliwienie im rozwoju duchowego i intelektualnego.Fundacja działa głównie w Polsce, ale poprzez zaufanych przyjaciół wpiera również akcje organizowane w innych potrzebujących krajach. Fundacja wsparła akcje filantropijne dr Darii Mejnartowicz w Kenii (2014) oraz w Tanzanii (2015).

Fundacja działa głównie poprzez udzielanie wsparcia finansowego placówkom, które na co dzień zajmują się opieką nad dziećmi i młodzieżą. Udało się wyposażyć i wyremontować kilka szczególnie potrzebujących placówek i choć trochę w ten sposób podnieść jakość życia dzieci.Fundacja sponsoruje także stypendia, finansuje wakacje oraz wspiera, gdy potrzebna jest nowa odzież i podręczniki. Obdarowane w ten sposób dzieci same zaczynają udzielać pomocy innym np. pomagając słabszym uczniom w nauce. Pomoc Fundacji pozwala wnieść w życie tych dzieci trochę radości i nadziei oraz zachęcić do zdobycia wykształcenia dającego szansę na lepsze życie.

Fundacja jest prywatną organizacją charytatywną. Nie prowadzi działalności gospodarczej, wszystkie funkcje we władzach sprawowane są bez wynagrodzenia, a fundacja ponosi jedynie minimalne koszty administracyjne, takie jak obsługa księgowa, opłaty licencyjne, internetoweczy sądowe. Dzięki temu, koszty Fundacji nie przekraczają 4% łącznej kwoty otrzymanych darowizn, a pozostałe ponad 96% zgromadzonych środków przeznaczane jest na działalność statutową Fundacji „Pomóżmy Dzieciom” czyli na pomoc dzieciom i młodzieży.

Szczegóły na stronie Fundacji: www.pomozmy-dzieciom.org.pl

—————————-

Daria Mejnartowicz
dr n.kf. w zakresie Rehabilitacji Ruchowej, mgr Zarządzania i Marketingu, absolwentka MBA dla Kadry Medycznej oraz studiów podyplomowych w zakresie wychowania seksualnego;
COO, Vital Voices Poland
2014-2015 uczestniczkaprogramu Vital Voices Global Partnership i UK aid – VVLEAD Fellowship
2012 Fortune Magazine/US Department of State Global Women’s Mentoring Partnership Alumna
2010 Vital Voices Chapter Poland Alumna
2012, 2013, 2015 Organizatorka/Flag Bearer, Global Mentoring Walk Poland

Zawodowo od 2010 związana z Carolina Medical Center, Kliniką ortopedii i medycyny sportowej, gdzie obecnie pełni rolę Dyrektora ds. Marketingu i Wsparcia Sprzedaży.
Wolny czas oraz zasoby poświęca na organizację i woluntarystyczną pracę w krajach rozwijających się, szczególnie dla dobra dzieci i kobiet.
Dzięki swojemu zaangażowaniu miała zaszczyt spotkać się z laureatami Pokojowej Nagrody Nobla, w tym z birmańską liderką Aung San SuuKyi oraz XIV Dalajlamą.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*