Nowy artykuł: Jak wzmocnić poczucie wartości u nastolatków

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Nowy artykuł: Jak wzmocnić poczucie wartości u nastolatków

Dorastanie to etap tworzenia się tożsamości i ważny czas dla poczucia własnej wartości. Okres dorastania to bardzo intensywny czas dla nastolatków. Zmiany zachodzą niemal w każdym obszarze życia – fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Ten etap poszukiwania siebie określa się mianem formowania własnej tożsamości. Posiadanie własnej tożsamość to posiadanie jasno sprecyzowanych celów, wartości, przekonań, potrzeb. To również świadomość tego kim jestem, co lubię a czego nie, jak widzą mnie inni, co jest dla mnie ważne w życiu. W tworzeniu się dojrzałej tożsamości niezmiernie ważną rolę odgrywa poczucie własnej wartości nastolatka. Dorastanie dziecka to trudny czas dla rodziców.

Zapraszamy do lektury tekstu psychologa Anny Mućki, która w artykule „Jak wzmocnić poczucie wartości u nastolatków?” pokazuje jak proste codzienne czynności mogą wpływać na wzmocnienie poczucia wartości naszych dzieci.

Artykuł „Jak wzmocnic poczucie wartości u nastolatków?” dostępny jest w Strefie Rodziców.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*