„Młodzi Wielcy Mocni”

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » „Młodzi Wielcy Mocni”

W grudniu uroczyście otwarto nowy budynek Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej SOS w Koszalinie, działającej w ramach Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. „Młodzi Wielcy Mocni” nie będą skazani na ciasnotę starego, wynajmowanego domu. Swoje dorosłe, odpowiedzialne życie rozpoczną teraz w nowych warunkach.

Do nowego domu wprowadziło się dziesięcioro podopiecznych, docelowo ma ich tu być czternaścioro. Święta i Nowy Rok mogli spędzić już w tu. Fotorelację możecie zobaczyć na ich blogu http://wioskisos.org/MWM/

Tu też pokażą Wam kim są, jakie mają zainteresowania, pasje, a ‒ przede wszystkim ‒ jak przy wsparciu zaangażowanych i oddanych im wychowawców pokonują codzienne trudności, uczą się dorośle i odpowiedzialnie żyć.

Popatrzcie, jak sami mówią o swoim nowym domu: Wspólnota to nasze miejsce na ziemi ‒ to Dagmara, 17 lat. Aktualnie poszukuję nowej drogi życiowej, takiej lepszej, no i potrzebuję osób, którym mogę zaufać. We Wspólnocie wszystko to znalazłem. Rozpocząłem tu kolejny etap w moim życiu, dużo już osiągnąłem bo mi zaufano i uwierzono, że potrafię być dobrym człowiekiem ‒ to z kolei Tomek, lat 20.

Dzieci pozostają pod opieką Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, aż do momentu osiągnięcia samodzielności. Programy opieki nad młodzieżą są bardzo istotnym obszarem działalności Stowarzyszenia. Organizacja wspiera swoich podopiecznych w rozpoczęciu dorosłego życia, ukończeniu szkoły, zdobyciu zawodu, znalezieniu mieszkania i założeniu własnej rodziny.

Życzymy Wam powodzenia w realizacji wszystkich Waszych planów! Tak trzymać!


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*