Jak wychować szczęśliwe dzieci

Strona główna » Wiedza i inspiracje » Książki dla rodziców » Jak wychować szczęśliwe dzieci

Amerykański zaliczany do konserwatywnych psycholog John Richmond, w swojej książce analizuje i podsumowuje współczesne publikacje, których głównym założeniem jest umiejscowienie dziecka w centralnym punkcie życia rodziny. Autor podaje, że taki model funkcjonowania przyczynia się do wychowania pokoleń dzieci niesamodzielnych, nie radzących sobie ze swoimi emocjami. Model ten rzutuje także na funkcjonowanie rodziny jako całości, poprzez zaburzenie relacji partnerskich między wychowującymi dziecko osobami dorosłymi.

John Rosemond proponuje powrót do wypróbowanych metod wychowawczych, które kiedyś stanowiły naturalne podstawy funkcjonowania modelu rodziny m.in. rodzice są przewodnikami dziecka, rodzice są filarem rodziny, nie dzieci, związek partnerski rodziców jest najważniejszy. Każdy rozdział książki przynosi odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania, dostarcza prostych sposobów na podjęcie wyzwań i rozwiązania zaistniałych problemów. Czytając tę książkę nie musimy mierzyć się z niezrozumiałym psychologicznym bełkotem, który jak się wydaje zagłusza głos rozsądku rodziców, w zamian dostajemy jasny prosty przekaz jak i w co musimy wyposażyć nasze dzieci, tak aby sprawnie radziły sobie we współczesnym świecie.

Tytuł: „Sześć podstawowych zasad jak wychować zdrowe i szczęśliwe dzieci”

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza „Aba”, 2007


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*