Jak być bezpiecznym na drodze

Strona główna » Wiedza i inspiracje » Książki dla rodziców » Jak być bezpiecznym na drodze

Jak przechodzić przez ulicę wszyscy wiemy. Ale są sytuacje, o których nie pamiętamy: śliska droga, nieuważny kierowca, ktoś może nas wypchnąć. Dzieci nie zdają sobie sprawy, że czasem są słabo widoczne dla kierowców. Książka uczy ograniczonego zaufania do współużytkowników drogi. Uczy, żeby nie naśladować innych dzieci, ale polegać tylko na sobie.

Nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się książka pt: „Jak przechodzić przez ulicę”. Książka ta uczy dziecko prawidłowego i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę, brania odpowiedzialności za siebie i ograniczonego zaufania do współużytkowników chodników i jezdni. Ostrzega przed niebezpieczeństwami, szczególnie tymi, których pieszy nie potrafi przewidzieć, dopóki nie zostanie kierowcą. Dzięki ilustracjom dziecko dowiaduje się, jak mało widzi kierowca, na którego uwagę liczy… Miej oczy szeroko otwarte, licz na siebie nie na innych, nie naśladuj dzieci, sam sprawdź, czy możesz wejść na jezdnię, i bezpiecznie przejdź na drugą stroną ulicy.

Lekturę tą polecamy szczególnie do czytania z dziećmi zaczynającymi naukę w szkole, a także z przedszkolakami. Nauka zasad ruchu drogowego jest na tyle istotna, że im wcześniej i im więcej będziemy rozmawiać o tym z dzieckiem tym lepiej.

Zachęcamy do przeczytania książeczki i do wspólnej zabawy z dzieckiem w przechodzenie przez ulicę.

„Jak przechodzić przez ulicę.”

Autor: Elżbieta Zubrzycka

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*