Fundacja Humanites – Nasze sukcesy w 2014 roku

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Fundacja Humanites – Nasze sukcesy w 2014 roku

Rok 2014 był dla Fundacji bardzo pracowity, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dlatego też pragniemy podzielić się z Wami naszymi osiągnięciami.

1. Zorganizowaliśmy kolejną edycję Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO). W sumie w szkołach zarządzanych przez naszych absolwentów uczy się na co dzień już kilkaset tysięcy dzieci i młodzieży. Zorganizowaliśmy również edycję dla dotychczasowych absolwentów poświęconą wdrożeniu konkretnych zmian w ich placówkach. Nawiązaliśmy współpracę na bazie wolontariatu z kilkuset wysokiej rangi mendżerami jako coachami/mentorami w programie. Nasz program przyczynił się do zapoczątkowania prac nad systemową zmianą sposobu doboru i kształcenia dyrektorów szkół w Polsce.

2. Stworzyliśmy podstawy naszego modelu „Spójnego Przywództwa” skierowanego głównie do liderów biznesu mającego na celu zrównoważony rozwój człowieka nie tylko w sferze zawodowej, ale również prywatnej (Przeczytaj więcej również w bieżącym wydaniu Magazynu Think Tank 2015)

3. Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt warsztatów, wykładów dla pracujących rodziców (ojców i matki), małżonków, partnerów, ze szczególnym naciskiem na liderów biznesu, którzy odpowiadają za duże zespoły ludzi.

4.  Po raz trzeci zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Rodziny wraz z akcją „Dwie Godziny dla Rodziny”, w którym udział wzięło kilkaset firm, instytucji i przedsiębiorstw, dotarliśmy do ponad 10 milionów osób zachęcając do dobrych, międzypokoleniowych rozmów.

5. Zostaliśmy członkiem zespołu strategicznego przy MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej) w zakresie rozwoju przywództwa w oświacie i przygotowania systemowych zmian.

6. Przygotowaliśmy we współpracy z Pałacem Prezydenckim konkurs dla Pracodawców „Dobry Klimat dla Rodziny”.

7. Uruchomiliśmy nowy program dla oświaty – 4D ENTER – rozwoju kluczowych kompetencji dobrego, twórczego i przedsiębiorczego życia.

8. Zostaliśmy partnerem merytorycznym Miasta Stołecznego Warszawy w systemowym projekcie wsparcia 150 szkół i przedszkoli.

9. Realizowaliśmy serię inspirujących wykładów z historii „story z history” dla młodzieży budujących tożsamość i wzmacniających wartości.

10.  Wspieraliśmy rodziny poprzez serwis MamRodzine.pl

11. Naszą codzienną pracą budowaliśmy relacje z liderami biznesu, aby polskie firmy były coraz bardziej przyjazne rodzinom.

Fundacja ciągle się rozwija i prowadzi nowe projekty. Już pracujemy nad projektem skierowanym do uczniów gimnazjów i liceów dotyczącym autorytetów, tworzymy wraz z Fundacją PZU podwaliny wolontariatu rodzinnego, rozwijamy serwis MamRodzine.pl, a także pełną parą pracujemy nad kolejną edycją Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Nie zapominamy również o nauczycielach i dyrektorach szkół. Na początku roku rozpoczęła się kolejna edycja APLO. Wymienione projekty to tylko część naszej codziennej pracy. Zapraszamy serdecznie na nasze strony: www.humanites.plwww.aplo.plpo więcej informacji o naszej działalności. Mamy wiele planów i energii do działania.

Dzięki wsparciu 1% będziemy mogli zarówno rozwijać dotychczasowe inicjatywy jak i podejmować nowe projekty w duchu misji naszej Fundacji.

1% podatku można przekazać wpisując w zeznanie roczne PIT (28, 36, 36L, 37, 38), nasz numer KRS:  0000368820.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*