XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Strona główna » Event » XIV Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Zgodnie z życzeniem wielu zainteresowanych wydłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do 25 kwietnia 2016. W tej chwili mamy zgłoszenia zespołów z Polski i Białorusi, które zaprezentują swoje artystyczne programy warszawskiej publiczności i jurorom. Nie zabraknie śpiewu chóralnego, a także repertuaru rozrywkowego. Przywołamy zapomniane melodie regionalne, ludowe oraz zaprezentujemy dawkę dobrego humoru. Chcielibyśmy, żeby obok przedstawicieli z wielkomiejskich ośrodków kultury zgłaszali się seniorzy z małych odległych miasteczek, a czasami i wsi.

Różne są motywacje. Seniorzy odnajdują tutaj swój świat potrzeb, marzeń i ambicji, są bardzo emocjonalnie zaangażowani – mówi Joanna Rawik. Nowi wykonawcy pragną wystąpić w stolicy przed profesjonalnym jury, inni, którzy występują po raz kolejny chcą sprawdzić, czy udało im się dokonać znaczących zmian w repertuarze, a przede wszystkim czy podniósł się poziom ich artystycznych występów.
Prof. Krzysztof Kusiel-Moroz podkreśla, że jury zawsze marzy o wykonaniach wrażliwych, ukazujących dbałość o szczegóły tekstu, o piękno brzmienia ludzkiego głosu i jego współgranie z instrumentami. Piękno pozwalające przekazać słuchaczowi nie tylko dźwięk, ale i zawarte w nim emocje.

Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora jest organizowany po raz czternasty przez Dom Kultury Zacisze. Wydarzenie ma charakter międzynarodowy, prestiżowy i widowiskowy. Cieszy się ogromną popularnością publiczności i uznaniem wśród seniorów z całej Polski i zagranicy.

W skład jury wchodzą wybitne osoby ze świata muzyki.: prof. Krzysztof Kusiel-Moroz – przewodniczącym, Joanna Rawik, prof. zw. dr hab. Waldemar Górski, którzy szczególną wagę zwracają na wysoki poziom muzyczny wykonawców, emisję głosu, brzmienie zespołu jako całości, ogólny wyraz artystyczny, wartość literacką tekstów, a także jakość prezentacji scenicznej.

Dodajmy, że w Festiwalu mogą wziąć udział tylko amatorskie (osoby śpiewające hobbystycznie, niezawodowo) chóry, kabarety i zespoły seniora działające przy domach kultury, klubach osiedlowych, klubach seniora, parafiach, itp.

Więcej: http://www.zacisze.waw.pl/pl/artykul/3020