Warsztaty rodzinne: Poszukiwacze skarbów

Strona główna » Event » Warsztaty rodzinne: Poszukiwacze skarbów

Warsztaty: Poszukiwacze skarbów

Czy prawdziwi archeolodzy szukają tylko kości dinozaurów lub egipskich mumii? Wspólnie poszukamy skarbów podczas gry terenowej z mapą ręku. Na małych odkrywców czekać będą zadania- z pędzelkiem w ręce – odkrywać będziemy poszczególne warstwy ziemi. Każdy znaleziony obiekt sfotografujemy i opiszemy, poddamy procedurze skanowania RTG i oddamy do magazynu. Będzie to też okazja do zobaczenia miejsc niedostępnych dla zwiedzających, m.in. pracowni konserwatorskiej Muzeum POLIN.

U króla Maciusia to bajecznie kolorowa i nowoczesna przestrzeń, otwarta w Muzeum POLIN w grudniu 2015 r. Tutaj słucha się każdego człowieka bez względu na jego wiek. Traktujemy dzieci jak „małych dorosłych” w duchu idei wychowawczych Janusza Korczaka. Wszyscy nasi goście poznają zasady dobrej współpracy, komunikacji i tolerancji. Bardzo ważne jest dla nas także żydowskie dziedzictwo kulturowe. Nasze spotkania to okazja, żeby dzieci i dorośli poznawali i uczyli się rozumienia innych kultur i zwyczajów, otwartości na odmienność.

U króla Maciusia to także przestrzeń działań twórczych wokół: muzyki, filmu, malarstwa czy rękodzieła. To miejsce otwarte na pomysły dzieci i ich opiekunów, gdzie młodzi stają się nie tylko odbiorcami ale i twórcami. To miejsce stymulujące do działania, gdzie najważniejsze jest budowanie relacji, rozbudzanie zainteresowań i pasji. Odwiedź nas!

Wakacje to czas podróży tych małych i tych dużych. Na taką niezwykłą podróż zaprasza Was do siebie król Maciuś. Wraz z nim udacie się na plaże Izraela, w głębinę raf koralowych Ejlatu, ale także w świat legend. Warsztaty prowadzone są metodą drop-in – kilka równoległych aktywności, łączących ze sobą elementy zabawy, wiedzy i działań twórczych. Spotkaniu towarzyszy nieformalna atmosfera rodzinnego pikniku. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, każdy także zabierze coś ciekawego ze sobą. Zapraszamy dzieci w wieku 4-9 lat. Bilety są dostępne w kasach muzeum (15 zł dziecko, 10 zł dorosły) i na stronie www.bilety.polin.pl.

Więcej informacji: http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2016/06/29/warsztaty-rodzinne-w-wakacje