Warszawskie Dni Rodzinne Prudential – rodzinny i pełen atrakcji weekend

Strona główna » Event » Warszawskie Dni Rodzinne Prudential – rodzinny i pełen atrakcji weekend

ZwalczNude.pl wspólnie z miastem stołecznym Warszawa oraz towarzystwem ubezpieczeniowym Prudential po raz trzeci współorganizują wyjątkowy weekend dla rodzin z dziećmi. Pełne atrakcji dla całej rodziny Warszawskie Dni Rodzinne odbędą się w dniach 16-18 września. W ten weekend miasto i jego okolice zmienią się w wielki radosny plac zabaw z licznymi atrakcjami i warsztatami. Wszystko po to, żeby przybliżyć rodzicom i dzieciom wszystkie formy aktywnego, ciekawego i wspólnego spędzania czasu w stolicy.

Warszawskie Dni Rodzinne to jedna z najciekawszych rodzinnych propozycji dla warszawiaków. Odbywające się w ciągu weekendu zajęcia i warsztaty dają możliwość sprawdzenia oferty miejsc, do których można uczęszczać w ciągu roku.

W programie ósmej edycji Dni Rodzinnych pojawią się między innymi warsztaty i lekcje pokazowe w szkołach Helen Doron English, których tematem przewodnim będą ukochane przez dzieci zwierzaki. Z kolei naukę matematyki na wesoło warto zacząć z Matplanetą. W żłobku Zaczarowany Melonik na najmłodszych czekać będą zajęcia z języka ciała i ruchu, a wszyscy wielbiciele sportu i aktywnego spędzania czasu będą mogli wykorzystać pokłady swojej energii na zajęciach ogólnorozwojowych z elementami koszykówki, przygotowanymi przez Basket Kids oraz na zajęciach tanecznych Klubu Sportowego HAND to HAND. Fani zabaw zręcznościowych będą mogli sprawdzić swój refleks, bowiem firma Jammas przygotowała dla nich spotkanie z doświadczonymi zawodnikami z teamu YoYoFactory. Pokażą oni jak zacząć przygodę z YoYo od podstaw i pokażą najciekawsze triki. W tym roku nie lada gratka czeka również miłośników kuchni włoskiej – w Trattoria Rucola będzie można zobaczyć jak powstaje pizza i jak profesjonalny pizzaiolo kręci blatem do pizzy.

Ciekawe zajęcia czekają również na wszystkie mamy z maluszkami. Trenerki z grupy Buggy Gym opracowały serie ćwiczeń z wózkami dziecięcymi. Szkoła językowa Archibald Kids zorganizuje zajęcia, dzięki którym język angielski nie będzie miał tajemnic. Warszawskie Dni Rodzinne Prudential to również czas,
w którym można będzie bezpłatnie zwiedzać muzea. Swoje podwoje otworzy wtedy Muzeum Karykatury, Muzeum Zamku Królewskiego oraz Muzeum Warszawy. W tym ostatnim przygotowano ekspozycję na temat fascynującej historii warszawskich autobusów oraz ich roli w życiu mieszkańców. Można będzie zaprojektować swój własny model pojazdu. Bezpłatne zajęcia dla najmłodszych przygotowały również Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Dom Kultury „Świt” w Dzielnicy Targówek, Staromiejski Dom Kultury oraz Biblioteka Publiczna w dzielnicy Białołęka. To tylko kilka z atrakcji, pojawiają się kolejne. Pełny program wydarzenia będzie dostępny pod koniec sierpnia na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl. Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują na nie zapisy.

Tych, którzy wolą obejrzeć rodzinną ofertę Warszawy w jednym miejscu w niedzielę, zapraszamy na Warszawski Piknik Rodzinny Prudential, który odbędzie się 18 września w parku im. Romana Kozłowskiego przy Kopie Cwila na Ursynowie w godzinach 11:00-15:00. Na małych i dużych gości czekają dmuchańce, warsztaty, animacje dla maluchów oraz pokazy i eksperymenty naukowe. Piknik to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do nauczenia się wielu ciekawych rzeczy. Ze wszystkimi dzieciakami piątkę przybije ich ulubieniec Miś Lubiś. Uczestnicy pikniku będą mieli możliwość spróbowania ekologicznych napojów firmy Poloniak, a Rybka MiniMini zaprosi wszystkich na karaoke oraz do mini kina przedszkolaka z ulubionymi bohaterami znanymi z anteny MiniMini+. Na Pikniku pojawią się także bohaterowie programu edukacji finansowej dla dzieci Cha-Ching, którzy w ciekawy i przystępny dla najmłodszych sposób, opowiedzą o tym, jak mądrze korzystać z pieniędzy. Dla miłośników zagadek i łamigłówek, Cha-Ching przygotował nagrody. Piknik swoją obecnością uświetni Daria Widawska, znana aktorka oraz mama nie tylko w serialowym życiu. Koncepcja Warszawskich Dni Rodzinnych Prudential podobna jest do Nocy Muzeów.  W ciągu jednego weekendu organizowanych jest kilkaset wydarzeń z myślą o rodzinach z dziećmi.  Różnorodność zajęć jest ogromna.

Warszawskie Dni Rodzinne Prudential organizowane są wspólnie z miastem stołecznym Warszawa i odbywają się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Współorganizatorem i sponsorem tytularnym jest towarzystwo ubezpieczeń Prudential. Jego przedstawiciele podkreślają, że Dni Rodzinne Prudential, promując wspólne rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Zapisy ruszają 26 sierpnia 2016. Więcej na www.warszawskiednirodzinne.pl.

Serdecznie zapraszamy!