Program DigiKids

Strona główna » Event » Program DigiKids

Nasz innowacyjny program edukacyjny przedstawia naukę i technologię w fascynujący sposób. Poprzez wspaniałą zabawę pokazujemy dzieciom, że nowe technologie, nauki ścisłe, programowanie to ekscytująca przygoda. Dajemy dzieciom pole do samodzielnego odkrywania i tym samym rozbudzamy ich kreatywność!
FOTOGRAFIA
Na warsztatach zobrazujemy na czym polega współczesna fotografia. Pokażemy czym się robi zdjęcia – nie tylko na ekranie monitora – weźmiemy ze sobą to czego używamy na co dzień. Żeby było bardziej ciekawie, nie ograniczymy się tylko do robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem – pokażemy, że dobre zdjęcie można również wykonać telefonem czy też tabletem!
Fotografia jest obecna dzisiaj wszędzie, jest na wyciągnięcie ręki – uważamy, że dobrze o tym wiedzieć.

ROBOTYKA LEGO
Uczestnicy warsztatów zbudują i zaprogramują prawdziwe roboty wyposażone w czujniki oraz silniki. Roboty stworzone przez dzieci będą się poruszać, wydawać dźwięki i odbierać informacje za pomocą czujników. Będziemy programować w obrazkowym środowisku, dostosowanym do możliwości poszczególnych grup wiekowych.

LABORATORIUM
Dzieci własnoręcznie przeprowadzają widowiskowe i zaskakujące doświadczenia chemiczne, używając bezpiecznych substancji, materiałów oraz profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego.

Korzystając z nowoczesnych technologii, dzieci uczą się twórczego rozwiązywania problemów, doskonalą logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają umiejętności manualne, uczą się pracy indywidualnej i grupowej a także wzmacniają wiarę we własne możliwości i budują pewność siebie.

Formuła
3 godz. spotkanie składa się z trzech godzinnych modułów tematycznych

Wiek dzieci
6- 12 lat (dzielimy dzieci na 3 grupy wiekowe: 6-7 lat, 8-9 lat, 10- 12 lat – materiał dostosowujemy do wieku dzieci)

Dzień spotkania:
Sobota 17.12.2016 w godz.: 10.00 – 13.00

Miejsce
Business Link, Stadion PGE Narodowy, ul. Ks. J. Poniatowskiego 1, Warszawa

BILETY:

https://digikidsgrudzien2016.evenea.pl