Moje miasto Warszawa. Rodzinne warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne

Strona główna » Event » Moje miasto Warszawa. Rodzinne warsztaty architektoniczno-varsavianistyczne

Rozpoczynamy kolejną edycję rodzinnych warsztatów architektoniczno-varsavianistycznych MOJE MIASTO WARSZAWA. Po raz kolejny będziemy budować, projektować i oczywiście poznawać nasze miasto Warszawę. W trzeciej odsłonie cyklu skupimy się na tematyce związanej z najbardziej rozsławioną dzielnicą stolicy, w której mieści się największa ilość zabytków i ważnych budynków stolicy – Śródmieściem.

Temat spotkania: Warszawa – tu mieszkam

W czasie pierwszego spotkania tej edycji będziemy poszukiwać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane z naszą przestrzenią:

  • Jakie jest miasto, w którym żyję?
  • Czy jest przyjazne jego mieszkańcom i co to znaczy?
  • Za co lubię Warszawę, a za co może niekoniecznie?
  • Co ją wyróżnia spośród innych miast w Polsce?
  • Jaka powinna być Warszawa moich marzeń?

Wspólnymi siłami zaprojektujemy i zbudujemy nasze miasto, w którym chcielibyśmy żyć, i w którym żyłoby nam się dobrze. Podkreślimy zalety Warszawy i poprawimy to, z czego nie jesteśmy zadowoleni.

Prowadzenie: Patrycja Jastrzębska autorka koncepcji i koordynatorka warsztatów „Moje Miasto Warszawa”. Historyczka sztuki (Uniwersytet Warszawski), dyplomowana arteterapeutka. Pomysłodawczyni i kuratorka projektu „Tu było, tu stało”, prezeska Stowarzyszenia „Masław”. Działa na rzecz przestrzeni miejskiej stolicy, animując dyskusje i spotkania.

 

Konieczne zapisy:tubylotustalo@gmail.com
Rejestrację prowadzimy z tygodniowym wyprzedzeniem. Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystywanie wizerunku w celach promocyjnych.

Więcej informacji: facebook.com/events/155960541509564/

Warsztaty są częścią projektu „Tu było, tu stało”, który popularyzuje wiedzę o zabytkach, dziedzictwie i architekturze Warszawy, uwrażliwia na estetykę przestrzeni miejskiej i kładzie nacisk na edukację wielopokoleniową.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa Dzielnica Śródmieście.