Koncerty dla dzieci: Muzyka i taniec

Strona główna » Event » Koncerty dla dzieci: Muzyka i taniec

Przerwa świąteczna połączona z zimowymi feriami była w tym roku wyjątkowo długa, toteż Babcia  Melodia i Dziadek Rytmus (Anna Sokołowska i Sławek Rokita) zatęsknili za swoimi muzycznymi wnukami i cieszą się na ponowne z nimi spotkanie.

 

Postanowili przygotować coś niezwykłego dla uatrakcyjnienia tego spotkania i sięgnęli do Magicznej Księgi, licząc na to, że znajdą jakieś ciekawe propozycje i wskazówki. Jakież było ich zaskoczenie, gdy w tajemniczej skrzyni znaleźli nie księgę, lecz plik kopert z zaproszeniami! Uznali, że z magią nie ma co dyskutować i należy się jej poddać, co w tym przypadku oznaczało wędrówkę do wszystkich tych miejsc, które były wymienione na zaproszeniach. Do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu zaprosili oczywiście Kuzynkę Klawiaturkę (pianistka, Renata Żełobowska-Orzechowska) oraz wszystkie chętne do przeżycia muzycznej przygody wnuki.
A wędrówka będzie długa, bo na liście zaproszeń znalazła się i opera i operetka, sala koncertowa i teatr baletowy, wystawa szopek i zaciszna kawiarenka. Jak zazwyczaj się dzieje, Babcia i Dziadek spotkają wiele ciekawych osób: solistów opery, Karolinę Wieczorek i Adama Sobierajskiego, harfistkę Elżbietę Baklarz, czterech panów śpiewających w zespole Triplum, tancerki ze Studia Baletowego Opery Krakowskiej, a przede wszystkim dziwaczne Straszydło, które w czasie spaceru po Uliczce Babci i Dziadka (czy uwierzycie, że jest w naszym mieście taka ulica?) wreszcie wyjaśni, o co chodzi w tej dziwnej historii.
A jeśli i Wy chcecie się dowiedzieć, jak zakończyło się zniknięcie Księgi Muzycznych Sekretów, przyjdźcie do naszej Filharmonii. Czekamy w czwartek i piątek – 4 i 5 lutego o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 oraz w sobotę 6 lutego o godz. 10.00 i 12.00.

Przypominamy także, że w tym sezonie artystycznym, po każdym spotkaniu Babcia Melodia prosić będzie o pomoc w rozwiązaniu zagadki, jaką znajdzie w magicznej skrzyni. Jeśli ktoś nie zapamięta zadanego pytania, może znaleźć je na naszej stronie internetowej www.filharmonia.krakow.pl , w zakładce „edukacja”. Tam też znajduje się regulamin „Konkursu Babci Melodii”.

 

Wykonawcy:

Anna Sokołowska, Sławomir Rokita – scenariusz, prowadzenie
Renata Żełobowska-Orzechowska – kierownictwo muzyczne, fortepian
Hubert Kaszycki – multimedia
Karolina Wieczorek – sopran
Adam Sobierajski – tenor
Męski Kwartet Wokalny TRIPLUM
kierownictwo artystyczne –  Maciej Michalik
Elżbieta Baklarz – harfa
STUDIO BALETOWE OPERY KRAKOWSKIEJ
choreografia i opieka artystyczna – Magdalena Malska i Violetta Maciejewska

Data wydarzenia: 
od czwartku 4 lutego 2016 do soboty 6 lutego 2016

4 i 5 lutego o godz. 9.00, 11.00 i 13.00
6 lutego o godz. 10.00 i 12.00