Geek Family w Poznaniu

Strona główna » Event » Geek Family w Poznaniu

Miłośnicy nowych technologi połączą siły w pogoni za rozwiązaniami dedykowanymi rodzinie.

Od 18 do 20 listopada, Poznań po raz kolejny zadrży pod ciężarem pomysłów uczestników Startup Weekendu, którzy podejmą wyzwanie by w 54 godziny stworzyć inteligentne rozwiązania wspierające życie rodzinne.

Technologia stopniowo przenika do kolejnych dziedzin naszego życia i staje się co raz większą jego częścią. Jak pogodzić postęp z codziennym życiem rodzinnym? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy tegorocznej edycji Poznan Startup Weekend, która odbędzie w Starym Browarze. Będzie to już czwarte tego rodzaju wydarzenie, które odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Do tej pory miłośnicy programistycznych maratonów mieli okazję skupić się m.in. na rozwiązaniach wspierających funkcjonowanie inteligentnych miast czy też łączących modę i design z nowymi technologiami.

Organizatorzy co roku starają się zapewnić uczestnikom pomoc merytoryczną na najwyższym poziomie i tak wśród tegorocznych mentorów znajdziemy między innymi takie nazwiska jak: Marek Przystaś (Duckie Deck), Michał Seidel (KIds & young), Marcin Fejfer (SpeedUp Group) czy Konrad Synoradzki (Allegro). Poza sesjami mentorskimi będzie okazja do wzięcia udziału w warsztatach z lean canvas.

Dla kogo jest Startup Weekend?
Z jednej strony dla osób które mają pomysł na to, jak nowe technologie mogą łączyć rodziny, rozwijać dzieci, wspierać rodziców i ułatwiać ich codzienne życie. Z drugiej strony organizatorzy zapraszają wszystkich którzy interesują się e-commerce, wearables, internet of things i hardware a przede wszystkim wszystkich, którzy chcą się czegoś nauczyć i nabrać bardziej biznesowego podejścia do realizowanych projektów. Co ważne – wszyscy uczestnicy startują z równego poziomu czyli zaczynają pracę od pomysłu, nad którym nie pracowali wcześniej.

Czy warto?
“Pewnie, że tak!” – śmieje się Kamil Puk – jeden z uczestników poprzedniej edycji Startup Weekend, współautor projektu PikoPiko, obecnie pracujący w Nativetap.io, poznańskim startupie, który brał udział w akceleratorze 500 Startups, w słynnej Dolinie Krzemowej. “Jestem pewien, że wiele osób chętnie wróci. Atmosfera była niesamowita. Dużo się od siebie nauczyliśmy, poznaliśmy nowych ludzi. Wielu nadal trzyma się razem, rozwija swoje pomysły. Już nie odpuści. Ja z pewnością wracam. Mam już swoją wejściówkę. Nie czekam, bo jeszcze nic dla mnie nie zostanie ” – kontynuuje.

Partnerzy: Allegro, Microsoft, Aviva, Stary Browar, Whalla Labs, Miasto Poznań

Tegoroczny Startup Weekend Poznań potrwa od 18-go do 20-go listopada. Rejestracja uczestników rozpoczęła się 1 września. Szczegóły: http://swpoznan.com/