Filozofia na śniadanie

Strona główna » Event » Filozofia na śniadanie

Czym się różnimy ? Co nas łączy ? Czy mówimy o tym samym ? Co chcesz żebym usłyszał ? Czy mogę w Tobie odnaleźć siebie ? Czy myśląc o przyjaźni, myślimy to samo? Czy jesteśmy tacy sami będąc w różnym wieku?

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” zaprasza na śniadanie filozoficzne z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, w dniu 22 kwietnia (sobota), o godz. 12:00, Burakowska 14. Wstęp wolny.

Różne pokolenia, różne doświadczenia, różne perspektywy – Czy słyszymy to, co do siebie mówimy ? Wspólne śniadanie jest pretekstem do rozmowy o dialogu pomiędzy pokoleniami, o emocjach i szukaniu siebie w drugim człowieku, o tym, czy można żyć bez marzeń. Podczas spotkania zaplanowano wspólne przygotowanie śniadania oraz moderowaną dyskusję dotyczącą relacji pomiędzy młodymi i starszymi. Do udziału w debacie zaproszono Martynę Harland (psycholożkę, filmoznawczynię) oraz Janusza Byszewskiego (kuratora, założyciela Laboratorium Edukacji Twórczej CSW).

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej został ustanowiony przez Komisję Europejską na 29 kwietnia. Celem inicjatywy jest promowanie komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego oraz Unii Europejskiej przyjaznej wszystkim grupom wiekowym.

22 kwietnia (sobota),
godz. 12:00-14:30
Miejsce: Burakowska 14
Wstęp wolny

Program:
12:00-13:00 – śniadanie międzypokoleniowe
13:00-14:30 – dyskusja

————————–————————–————————–————
Archipelag Pokoleń
rozwijamy od 2012 roku we współpracy z Instytutem Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego i wybranymi warszawskimi instytucjami kultury, klubokawiarniami. Z działań Archipelagu skorzystało blisko 90 osób 55+. Poprzez udział w wykładach, warsztatach, dyskusjach i poprzez współpracę z teatrami, muzeami – inspirujemy do otwartego myślenia o współczesnym świecie i kulturze. Pokazujemy osobom dojrzałym, że warto angażować się w życie społeczne Warszawy. Wspieramy instytucje kultury w docieraniu i angażowaniu do wspólnych działań dojrzałych Warszawiaków.

Coraz odważniej zmierzamy w stronę utworzenia międzypokoleniowego centrum wolontariatu w kulturze, współtworzonego przez starszych i młodych mieszkańców Warszawy i partnerskie instytucje kultury.
————————–————————–————————–————
Archipelag Pokoleń jest współfinansowany przez m.st. Warszawy.
Partnerami wydarzenia są: Burakowska 14, Seniorzy w akcji, Polsko – Amerykańska Fundacja Wolności.