„FILMOWA AGNIESZKA” czyli 79 minut kręcimy z Osiecką

Strona główna » Event » „FILMOWA AGNIESZKA” czyli 79 minut kręcimy z Osiecką

Agnieszka Osiecka – mniej znana jako reżyserka i scenarzystka filmów – etiud i autorka recenzji filmowych zawartych w zbiorze „FILMIDŁA. Gawędy o filmach” wyd. Prószyński i S-ka oraz odtwórczyni epizodycznych ról – zasługuje na specjalne przypomnienie.

Po ukończeniu studiów dziennikarskich na Uniwersytecie Warszawskim Agnieszka podjęła studia w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jednak została poetką i pisarką, uprawiającą liczne gatunki twórczości literackiaj. Film nigdy nie zniknął z jej zainteresowań.

Scenariusz spotkania urodzinowego:

  • pokaz wybranych etiud filmowych: „CZARNE I BIAŁE”, „SŁOŃ”, „SOLO NA KONTRABASIE”, „ZWIERZĘTA FUTERKOWE”, „PLAKAT Z DREWNA” – 27 min.
  • rozmowa o filmowych zainteresowaniach, dokonaniach i wrażliwości Agnieszki Tomasz Raczek, Agata Passent oraz Artur Wolski. Fragmenty recenzji   A. Osieckiej ze zbioru „Filmidła” – przeczyta Kamilla Baar-Kochańska – 35 min.
  • występ szkolnego Teatru N.O.R.A. w repertuarze poezji 
Agnieszki Osieckiej – 17 min.
  • tort urodzinowy

ZADANIE dla chętnych: Uczestników spotkania zachęcamy do przysłania emailem na adres: 79osiecka@edu.um.warszawa.pl kilkuzdaniowej (do 15 zdań), oryginalnej recenzji z dowolnego obejrzanego filmu.
 Najciekawsze 3 recenzje zostaną odczytane i nagrodzone podczas spotkania.

Aby wziąć udział w spotkaniu 21 pażdziernika:

  • grupy edukacyjne, należy wypełnić formularz znajdujący się w tym miejscu
  • widzowie indywidualni, należy wypełnić formularz znajdujący się w tym miejscu

UWAGA:
Zgłoszenia przyjmujemy do 18 października. Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone.