DigiKids

Strona główna » Event » DigiKids

Serdecznie zapraszamy na warsztaty DigiKids dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Warsztaty DigiKids to kompleksowy program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych. Każde dziecko uczestniczy w cyklu 8 spotkań składających się każdorazowo z 3 zajęć o różnorodnej tematyce. Sposób prowadzenia warsztatów oraz forma przekazu dostosowane są do wieku dzieci. Program obejmuje tematy z szeroko pojętej technologii. Mamy nadzieję rozbudzić w dzieciach naukową pasję poprzez pokazanie, że technologia to fascynująca przygoda, która może trwać przez całe życie.

W programie:

 1. Programowanie – Program został stworzony po to, aby dzieci bawiąc się, nauczyły się podstaw programowania i kodowania komputerowego. Brzmi groźnie? Nic bardziej mylnego. Programowanie jest niezwykle ważną umiejętnością, która bardzo przydaje się we współczesnym świecie. Dzięki niemu dzieci nauczą się logicznie mysleć i sprawnie poruszać w cyfrowym świecie. Nauczą też dzieci cierpliwości, logicznego myślenia, pracy zespołowej, przewidywania oraz planowania. Zajęcia przygotują je do wyzwań, jakie stawiać będzie przed nimi zawodowa przyszłość.
  Zajęcia dla grup: 8 – 9 lat, 10 – 12 lat
 2. Język angielski FUN & PLAY– Nauka języka angielskiego poprzez autorski program oparty na grach i zabawach. Są to zajęcia typu „immersion class”, podczas których dzieci uczą się posługiwać żywym językiem. Dzieci poprzez różnorodne aktywności grupowe oraz ruchowe uczą się i powtarzają nowo poznane słownictwo.
  Zajęcia dla grup: 6 – 7 lat, 8 – 9 lat, 10 – 12 lat
 3. Matematyka – Zajęcia oparte są na ciekawych zadaniach, łamigłówkach oraz matematycznych grach, które rozwijają logiczne myślenie, kompetencje numeryczne, rachowanie jak również koncentrację i wyobraźnię przestrzenną. Łączą naukę z przyjemnością, a wysiłek umysłowy z satysfakcją.
  Zajęcia dla grupy: 6 – 7 lat
 4. Finanse – Zajęcia z matematyki finansowej dotykać będą takich tematów jak: historia pieniądza, ogólna orientacja rynkowa, przepływy pieniężne, rola oszczędności w życiu każdego dziecka i osoby dorosłej. Dzieci dowiedzą się jak działa bank, skąd biorą się w nim pieniądze, czy warto brać kredyty, czy może lepiej zaoszczędzić. Na przykładach z dnia codziennego przedstawiona zostanie teoria finansów. Każdy z uczestników będzie miał okazję rozwiązać zadania dostosowane do jego grupy wiekowej.
  Zajęcia dla grup: 6 – 7 lat, 8 – 9 lat, 10 – 12 lat

Zapisy: http://digikidswarsztaty.evenea.pl/