Artystyczne Weekendy w Plenerze z Małą Akademią Chopinowską

Strona główna » Event » Artystyczne Weekendy w Plenerze z Małą Akademią Chopinowską

Zapraszamy na Artystyczne Weekendy w Plenerze z Małą Akademią Chopinowską.

W sobotę 25 czerwca od godz. 11.30 w Parku im. B. Wodiczki, przy Muzeum Chopina a 26 czerwca od godz. 13.00 w Parku w Żelazowej Woli

 

Letnia edycja sobotnich warsztatów dla dzieci w wieku 3-10 lat Mała Akademia Chopinowska Artystyczne weekendy w plenerze to doświadczanie wielobarwnego świata muzyki poprzez grę na stworzonych przez siebie instrumentach, śpiew, taniec, grę aktorską i zadania plastyczne. Każde kolejne spotkanie przybliża odmienne aspekty romantycznej pieśni, która zajmuje ważne miejsce w programie tegorocznej odsłony Festiwalu Chopin i Jego Europa: jej warstwę słowną i muzyczną (melodia i akompaniament) oraz instrumentarium (głos, orkiestra, fortepian).

W Parku w Żelazowej Woli zajęcia będą towarzyszyły wątkom wystawy czasowej Chopinowi. Trzy pomniki dla kompozytora 1894 – 1926 – 1961 skojarzonym z jego twórczością. Dialog z klasycyzmem w końcu XIX wieku, sztuka secesji, współczesna abstrakcja to różne sposoby prezentowania artysty i mówienia o sztuce.

Skwer im. B. Wodiczki, przy Muzeum Chopina

Tematy spotkań:

25 czerwca – Orkiestra Dzieci staną się muzykami orkiestry, grając na własnoręcznie przez siebie przygotowanych instrumentach specjalnie dla nich napisany utwór kompozytora Karola Napelskiego.

2 lipca – Głos Wraz ze śpiewaczką Olgą Siemieńczuk podbijemy dwa bieguny romantycznej pieśni: pieśń z towarzyszeniem orkiestry i pieśń z towarzyszeniem fortepianu.

9 lipca – Melodia i akompaniament. Wspólnym tańcem pod przewodnictwem tancerki Liwii Bargieł złożymy hołd muzyce, poznając odmienne role melodii i akompaniamentu.

16 lipca – Słowo. W trakcie warsztatów aktorskich z aktorami Waldemarem Raźniakiem i Kamilem Banasikiem odkryjemy, jak ważne dla śpiewu jest słowo.

23 lipca – Fortepian Pod okiem kompozytora Mateusza Dębskiego przeprowadzimy preparację fortepianu i na powrót wcielimy się w role muzyków orkiestry, akompaniując soliście na przygotowanym przez siebie instrumencie.

Wykonawcy: Paweł Czekała, Weronika Chodakowska, Agata Cieślak

Soboty, Skwer im. Bohdana Wodiczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, godz. 11.00-12.30

WSTĘP WOLNY

W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia zostaną przeniesione do Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie. Wówczas liczba miejsc jest ograniczona. Uczestnictwo w zajęciach jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na fotografowanie i filmowanie.

SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!!