Animacje – warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży i dorosłych

Strona główna » Event » Animacje – warsztaty animacji poklatkowej dla młodzieży i dorosłych

Animacja poklatkowa pozwala na ożywienie przedmiotów bez pomocy skomplikowanych programów komputerowych. Na warsztatach „Animacje” efekty specjalne uzyskamy dzięki odpowiednim fotografowaniu nieożywionych obiektów. Dzięki nim zrealizujemy kilkuminutowy film animowany z wykorzystaniem żywego planu. Za scenografię posłuży architektura gdańskich zabytków a wygląd animacji zaczerpniemy z dekoracji ściennych wykonanych metodą sgraffito. Będziemy korzystać z różnych technik animacji, aby finalnie złożyć z nich spójną narrację. Uczestnicy będą zaangażowani w cały proces twórczy od pomysłu do realizacji.

Warsztaty przeznaczone są dla osób od 14 roku życia. Wiedza i doświadczenie związane z tworzeniem animacji nie jest wymagana.
Zajęcia poprowadzą absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Daria Wiktoria Kopiec i  Aleksandra Kotarska. Zrealizowały kilkanaście filmów animowanych i animacji. Prowadziły warsztaty animacji w CSW Łaźnia, Gdańskich Archipelagu Kultury i Gdańskiej Galerii Miejskiej.

Warsztaty są częścią projektu „Pozbieraj zabytki”. To cykl spacerów, warsztatów i spotkań w trakcie których przywołujemy wiedzę o gdańskich zabytkach. Poznajemy dziedzictwo kulturowe „od podszewki”. W tym roku nasze poszukiwania skupią się na dekoracjach plastycznych budynków (zarówno wnętrz jak i elewacji).  Poznamy techniki zdobnicze: rzeźbiarskie, malarskie i ceramiczne. Warsztaty będą okazją do praktycznego poznania sgraffito, fresku czy mozaik.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Prowadzące: Daria Wiktoria Kopiec, Aleksandra Kotarska
Uczestnicy: osoby od 14 roku życia
Zapisy: klaudiusz.grabowski@nck.org.pl

Więcej informacji: www.nck.org.pl