Dzień Rodzin

Międzynarodowy Dzień Rodzin – święto obchodzone 15 maja. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. Ma on na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na szczególną rolę rodziny jako podstawowej komórki społecznej oraz na zagadnienia związane z problemami rodziny a także podkreślić znaczenie polityki prorodzinnej.

Tradycyjna forma rodziny jest w obecnych czasach zagrożona. Wiele dzieci rodzi się w niepełnych rodzinach lub wolnych związkach, wiele małżeństw się rozpada.

Podwyższył się wiek, w którym ludzie zawierają małżeństwo i decydują się na dzieci, zmniejszyła się liczba rodzin wielodzietnych. Statystyki mówią, że europejska rodzina posiada jedno lub dwoje dzieci oraz ,że obecnie w Europie więcej ludzi umiera niż się rodzi.

Pierwszy raz Dzień Rodzin obchodzono już w 1984r. 20 lat później ONZ ogłosiła 1994r. Międzynarodowym Rokiem Rodziny. Miał pomóc w zwiększeniu świadomości społecznej na ten temat ukazując jego najważniejsze problemy i chcąc nakierunkować politykę na te sprawy.

W niektórych krajach w Dniu Rodzin organizowane są Marsze dla Życia i Rodziny.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*