Bądź coachem swojego dziecka!

Strona główna » Wiedza i inspiracje » Książki dla rodziców » Bądź coachem swojego dziecka!

Pierwsza na polskim rynku pozycja dotycząca zagadnienia coachingu rodzicielskiego – relatywnie nowego zastosowania metod coachingu i związanych z tym obszarem technik do wspierania najmłodszych przez ich rodziców i opiekunów.
Istotnym elementem coachingu jest partnerska relacja i wzajemne zaufanie między coachem a osobą, która z coachingu korzysta. Można zatem wysnuć wniosek, że najlepszym coachem dla dziecka będziesz Ty sam Drogi Rodzicu. Obserwujesz rozwój swojego dziecka od pierwszego dnia jego życia, znasz talenty, zasoby oraz trudności młodego człowieka. Autorzy książki przekonują nas, że znajomość metod coachingu plus miłość do własnego dziecka, dają rodzicowi możliwość kierowania rozwojem osobistym dziecka, w taki sposób do jakiego nawet najlepszy znany Ci trener, nie jest w stanie się zbliżyć.
Prezentowana książka przeznaczona jest dla tych osób, które chciałyby zwiększyć szanse osiągnięcia życiowego spełnienia przez dzieci. Rodzic – coach, w trakcie lektury poznaje techniki i metody, które pomogą mu nauczyć dziecko wyznaczania celów życiowych, a także intensywnie wspierać proces osiągania tych celów. Uwaga rodzica skierowana jest na elementy dobrej komunikacji a także obserwacji dziecka. Coaching rodzicielski jest techniką pomagającą rodzicom radzić sobie z rosnącą ilością rodzicielskich wyzwań codziennego życia oraz ułatwiającą znalezienie skutecznego rozwiązania, które daje długofalowe efekty.

„Książka Coaching rodzicielski dobrze wypełnia lukę istniejąca dotychczas w literaturze przedmiotu. Większość coachów wywodzi się z branży sportowej, biznesowej, edukacyjnej czy psychologicznej i wokół tych dziedzin koncentruje się ich działanie. Wielu z nich jest także rodzicami, i tu powinna zaczynać się ich praca. Coaching rodzicielski to źródło wiedzy dla tych, którzy troszczą się o swoje dzieci, to znaczy dla wszystkich obdarzonych potomstwem. Cenię tę pozycję za to, iż tak wiele miejsca poświęca ona budowaniu wiary we własne możliwości. Jest to fundament całego życia, który należy położyć możliwie najwcześniej. Nikt tego nie zrobi lepiej niż rodzice, a książka podpowiada, jak tego dokonać.”

Sir John Whitmore, autor bestsellera „Coaching for Performance: Growing People,
Performance and Purpose”, „Coaching rodzicielski”
Miskimin David, Stewart Jack
Wydawnictwo: Wydawnictwo SWPS
Tłumaczenie: Sobczak Marzena


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*