Akademia umysłu. Komputerowe programy edukacyjne dla dzieci. Recenzja

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Akademia umysłu. Komputerowe programy edukacyjne dla dzieci. Recenzja

Czy Wasze dzieci też mogą godzinami siedzieć przed komputerem? Czy zagonienie ich do nauki jest równie trudne w Waszych domach tak jak i w moim? Jeśli tak, to koniecznie musicie sprawdzić komputerowe programy edukacyjne Akademia Umysłu.

Komputerowych programów edukacyjnych na naszym rynku jest bardzo dużo. Na półkach sklepowych możemy znaleźć programy zarówno dla przedszkolaków jak i dla uczniów. Ważne tylko, aby program był ciekawy dla dzieci, a przekazywane w nim treść uczyły i bawiły. I takimi programami są gry z serii Akademia Umysłu. Są to programy edukacyjne i gry logiczne rozwijające możliwości umysłu dzieci. Programy dostosowane są do wieku i umiejętności maluchów przez co dziecko może rozwijać się z nimi i przechodzić kolejne etapy. Programy te rozwijają kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole, a także w późniejszej pracy zawodowej. Dzięki Akademii Umysłu poprawia się pamięć i koncentracja. To zabawa, a jednocześnie ćwiczenia mózgu i rozwój inteligencji.

Mieliśmy możliwość przetestowanie programów z tej serii kierowanych do dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Nasz mały, 5-letnii tester dzielnie przechodził wszystkie zadania i oceniał je.

Co podoba nam się w programach Akademia Umysłu Junior:

  • wygląd graficzny – jest przyjazny i dostosowany do wieku dziecka
  • lektor – głos prowadzący dziecko przez cały program jest spokojny i bardzo wyraźny. Lektor mów wolno przez co dziecko spokojnie może zrozumieć i zapamiętać polecenia
  • program dostosowany jest do potrzeb dzieci w wieku 5-9 lat. Do wyboru jest 10 poziomów trudności zadań
  • nagrody dla dziecka – każdy lubi być nagradzany za ciężką prace. Na dziecko, które sumiennie ćwiczy, czekają, np. gotowe do wydrukowania dyplomy i certyfikaty .

Znaleźliśmy też dwa minusy:

  • przy grze związanej z liczeniem można było wykonać tylko zadania z dwiema liczbami, a nasz mały tester postanowił wykonać zadanie dodając do siebie trzy liczby. Nie jest to duży minus, ale my nagradzamy kreatywność dzieci i umiejętność rozwiązywania zadań na wiele sposobów
  • programy działają tylko na komputerach z oprogramowaniem Windows, więc jeśli pracujecie na komputerach Mac możecie nawet o nich nie myśleć.

Generalnie programy edukacyjne z serii Akademia umysłu oceniamy pozytywnie i polecamy. Ich koszt to ok. 30 zł, a wersję testową można pobrać ze strony www.akademia-umyslu.pl za 3 zł.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*