Akademia samodzielności

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Akademia samodzielności

Mamo poradzę sobie! Często to słyszycie od swoich dzieci, czy jednak częściej słyszycie prośby o pomoc? Jeśli chcielibyście, aby Wasze dzieci były dużo bardziej samodzielne w codziennych czynnościach, koniecznie sprawdźcie ofertę Akademii Samodzielności, którą jako MamRodzine.pl, ale i jako Fundacja Humanites gorąco polecamy.

Akademia samodzielności to grupa rodziców dzieci w wieku od 5 do 18 lat, którzy na co dzień w praktyce mierzą się z kształtowaniem postaw, przyzwyczajeń i umiejętności swoich pociech na drodze do samodzielności.

Wiedząc i rozumiejąc, jakie jest tempo codziennego życia, nie zawsze pozwalające wystarczająco skupić się na tym temacie, założyciele Akademii postanowili wyjść naprzeciw potrzebom rodziców i dzieci tworząc „Akademię Samodzielności”.

Wśród osób pracujących przy programie Akademii są psychologowie, socjologowie, absolwenci AWF, studiów MBA, a także ekonomiści. Instruktorzy to coachowie, ratownicy wodni, specjaliści ds. bezpieczeństwa oraz trenerzy sztuk walki. Każdy może pochwalić się zarówno praktyczną wiedzą i praktyką w organizacji warsztatów, eventów, wykładów jak i zajęć dla dzieci o charakterze ogólnorozwojowym czy survivalowym. Oprócz wiedzy i praktyki, którą posiadają, wszyscy po prostu kochają dzieci i wkładają w swoją pracę nieopisane pokłady energii i motywacji do działania.

Celem  Akademii Samodzielności jest:

  • dostarczenie dzieciom, w różnym wieku, niezbędnej wiedzy, która przygotuje ich na otaczające zagrożenia, zarówno w sferze relacji interpersonalnych, jak i zagrożeń zewnętrznych,
  • zwiększenie poczucia samodzielności w wykonywaniu prostych czynności dnia codziennego (np. sprawne pakowanie się do szkoły) oraz radzenia sobie w sytuacjach potencjalnie stresowych dla dziecka (np. zgubienie się w mieście, awaria windy, zasłabnięcie dorosłej osoby w domu),
  • wzmocnienie w dziecku poczucia pewności siebie wynikającej z posiadanej wiedzy,
  • nauka współpracy w grupie – także w sytuacjach zagrożenia.

W ramach działalności prowadzone są:

  • Warsztaty – Akademii Samodzielności
  • Warsztaty tematyczne w szkołach
  • Gry terenowe
  • Aktywne urodziny
  • Wyjazdy tematyczne

Akademia Samodzielności działa na terenie Warszawy i okolic, a więcej informacji znajdziecie na stronie www.akademia-samodzielnosci.pl.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*