Rodzinni odkrywcy przeszłości

Strona główna » Mam rodzinę » Aktualności » Rodzinni odkrywcy przeszłości

Koniec lata to dobra okazja do tego, aby w rodzinnym gronie stać się odkrywcami. Z pewnością pomoże w tym wizyta w Parku Nauki i Rozrywki w opolskim Krasiejowie. Tam, dosłownie i w przenośni, można się wcielić, niezależnie od wieku, w rolę podróżnika w czasie. 19 i 20 września przygotowano specjalne warsztaty w preparatorni Parku Nauki i Ewolucji Człowieka.

Całą podróż warto rozpocząć w Tunelu Czasu. To jedno z najdłuższych kin 3D na świecie w specjalnym pociągu pomoże nam odkryć tajemnice początków naszej planety. Dzięki efektom specjalnym i wsparciu naukowych konsultantów opowieść jest atrakcyjna dla każdego odbiorcy niezależnie od wieku. Po dwudziestominutowej podróży czas na wyprawę przez krainę dinozaurów. W Krasiejowie można stanąć oko w oko z ponad 200 przedstawicielami stworzeń, jakie żyły także w Polsce w okresie jury i kredy. Wśród nich jest także ten odnaleziony właśnie na terenie kompleksu Silezaur Opolensis, który mocno zamieszał w systematyce dinozaurów. Dziś jest uważany za ich dziadka. Podczas wędrówki na odkrywców czeka także pawilon paleontologiczny. To właśnie w nim, jako jednym z niewielu miejsc w tej części starego kontynentu, można przejść dzięki podłodze z hartowanego szkła, po szkieletach płazów, gadów i innych pamiątkach z przeszłości. Dzięki temu łatwiej będzie można zrozumieć mozolną pracę paleontologów, jaka w sezonie letnim odbywa się na krasiejowskich wykopaliskach. Na dwukilometrowej trasie będziemy mogli podziwiać prawie 70 gatunków dinozaurów, w tym 64-metrowego amficeliasa. Wzdłuż trasy zwiedzania rozmieszczone są liczne plansze z fotografiami środowisk roślinnych, charakterystycznych dla ery dinozaurów. Prezentowane są też zdjęcia ze słynnych paleolokalizacji – miejsc odkryć szczątków dinozaurów lub ich tropów. Po wędrówce warto jeszcze odwiedzić prehistoryczne oceanarium. To właśnie tam odkryjemy morskich mieszkańców krainy dinozaurów.

Niezwykłym miejscem dla rodzinnych temponautów, czyli podróżników w czasie jest wciąż najnowocześniejsze na świecie muzeum opowiadające historię ludzkości – Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To tam, podróżując wehikułem czasu, można odkryć tajemnice codzienności człowieka pierwotnego. Podglądając polowanie, pogrzeb, czy pierwsze amory dzięki specjalnym hełmom łączącym w sobie audioprzewodnika i okulary 3D przeżyjemy także przygodę z nowoczesnymi technologiami. Przedsmak czeka na gości już w hali odlotów. Mogą tam zmierzyć się w różnorodnych grach na podłodze interaktywnej czy sprawdzić swoje siły odkrywając tajemnice rozszerzonej rzeczywistości. Po podróży promem czeka także przestrzeń wystaw dodatkowych. To m.in. multimedialna opowieść o korzeniach ludzkości. Dzięki niej uda nam się zrozumieć, że czasem Polaka i Eskimosa łączy zdecydowanie więcej pod względem biologicznym niż na przykład dwóch mieszkańców sąsiadujących ze sobą afrykańskich wiosek.

Przełom lata i jesieni to w Krasiejowie okazja do wspólnego odkrywania przeszłości podczas nowych warsztatów edukacyjnych. Z myślą o całej rodzinie przygotowano ich pierwszą odsłonę 19 i 20 września. W specjalnej preparatorni na terenie ultranowoczesnego muzeum człowieka będzie można odkryć tajemnice przeszłości. Warsztaty rozpoczynają się każdego dnia o godz. 11.00. Zapisy na nie, w ramach biletu do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, odbywają się w recepcji tej nowej inwestycji, która działa w Krasiejowie od roku. Poprowadzi je paleontolog i edukator Marcel. Liczba miejsc ograniczona.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.

Możesz używać znaczników HTML i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*