© 2010-2015 Fundacja Humanites
Podczas Targów Książki Historycznej w Krakowie, nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Muzeum PRL-u (krakowski oddział Muzeum Historii Polski) zaprasza na warsztaty historyczne wokół książeczki „O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka”. Dzieci czytając napisane zabawnym językiem historyjki zostaną zaproszone do ich dokończenia, uzupełnienia, czy dorysowania. Tłem opowieści będzie Nowa Huta – jej mieszkańcy, miejsca i historia. O Nowej Hucie twórczych zabaw kilka to pierwsza książeczka kreatywno-edukacyjna dla najmłodszych z Nową Hutą jako bohaterką w roli głównej. Jest to ciekawa propozycja, aby zachęcić 6-9-latki do kreatywnego myślenia.
Dołącz do innych ojców z różnych stron Polski i przeżyj niezapomniany dzień ze swoją córką. Konferencja Tato&Córka łączy w sobie naukę, ćwiczenia, edukacje prze z zabawę, pozwala spotkać się jeden na jeden oraz poznać mocne i słabe strony Waszej relacji.
Celem programu jest wzmocnienie i pogłębienie więzi między ojcem a dorastającą córką oraz budowanie wzajemnej relacji opartej na akceptacji, otwartości i docenieniu.
Ojcostwo to najważniejsza rola życia dla mężczyzny. I najtrudniejsze zadanie. Żeby wyrosły na dobrych ludzi. Żeby były mądre. Szczęśliwe. Żeby umiały kochać i żeby były kochane. Żeby… Czy dzisiejszy mężczyzna potrafi je tego nauczyć? Czy potrafi sprawić, że oprócz szczęśliwego życia, do którego chce przygotować swoje dzieci, będą miały także szczęśliwe dzieciństwo? Continue reading
O depresji mówi się i pisze relatywnie dużo, jednakże są to zwykle rozważania i porady dotyczące dorosłych. Nie świadczy to wcale, iż problem ten nie dotyczy dzieci – wręcz przeciwnie, depresja jest częstym zaburzeniem, na które zapadają osoby nieletnie. Ze względu na nieco inne przejawy depresji u dzieci, nie jest zazwyczaj tak szybko diagnozowana a u części z nich w ogóle nie zostaje rozpoznana. Polecamy artykuł psychologa klinicznego, który przedstawia przedstawia możliwe objawy depresji u dzieci oraz zasady postępowania przy podejrzeniu tego schorzenia.
Rozwód ma poważne konsekwencje, ale większość ludzi nie zastanawiała się nad tym, zanim do głosu nie doszła Judith Wallerstein. Psycholożka całą swoją karierę poświęciła naukowym badaniom nad rozwodami. Jej najdłuższy eksperyment trwał 25 lat. A małżeństwo – pierwsze i jedyne – przetrwało próbę czasu. Polecamy artykuł, który przedstawia ciekawe spostrzeżenia dotyczące tego jak dzieci przeżywają rozwód rodziców, jakie emocje się u nich pojawiają.
Jeśli się nie ożenisz, to się nie rozwiedziesz – jak dzieci przeżywają rozwód rodziców?
Zapraszamy do przeczytania niezwykle ciekawego wywiadu z Pana Zofią Dzik, prezesem fundacji Humanites – Sztuka Wychowania, który ukazał się w Pulsie Biznesu. W rozmowie tej zostały poruszone bardzo ważne i aktualne kwestie. Pani Zofia Dzik mówi o równowadze między życiem zawodowym i prywatnym, oraz o tym jak jej brak przekłada się na nasze funkcjonowanie w różnych sferach życia.
Rozmowa z Zofią Dzik, prezesem Fundacji Humanites – Sztuka Wychowania, do niedawna menedżerem w korporacji
„Puls Biznesu”: „Dwie godziny dla rodziny” to akcja pani Fundacji skierowana do pracodawców. Firmy, które wzięły w niej udział, zwalniały pracowników wcześniej do domów?
Mamy zaszczyt przedstawić Państwu niezwykle ciekawą inicjatywę dającą wsparcie organizacjom, które skupiają się na rodzinie. Konkurs jest szansą zdobycia Nagrody Pary Prezydenckiej – wyjątkowego wyróżnienia za tworzenie warunków sprzyjających dobremu funkcjonowaniu rodziny. Nagroda w Konkursie jest podkreśleniem szczególnej wartości społecznej działań podejmowanych przez zwycięskie gminy i powiaty. Laureatów Konkursu spośród nominowanych wybiera i nagradza Para Prezydencka.