Zielone szkoly – klasy 0-3

Strona główna » Temat » Zielone szkoly – klasy 0-3

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Zielone szkoly – klasy 0-3

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Autor
    Wpisy

Ciekawa jestem czy ktos z Was wie od kiedy dzieci z klas 0-3 jezdza na Zielone Szkoly? Jakie doswiadczenia po takich wyjazdach maja nauczyciele, dzieci i rodzice?

Moj syn jest w 3 klasie i po raz kolejny mamy problem przed takim wyjazdem.
    Nadal nie jest gotowy. Boi sie rozstania z nami. Byl juz 2 razy i wcale go to nie „utwardzilo”. A wrecz przeciwnie, mam wrazenie, ze coraz bardziej obawia sie tego typu wyjazdow.

Według mnie wszystko zależy od dziecka, jeśli samo było i nie chce jechać ponownie, niech zostanie w domu. Może trzeba poczekać 2-3 lata?

A ja się nie wahałam i postawiłam dziewięcioletnią wówczas córkę przed faktem. Było trochę płaczu na początku pierwszego wyjazdu, ale potem cieszyła się i chciała pojechać ponownie, trzeba dzieci hartować, bo życie nie jest łatwe.

Co tu dużo gadać, wszystko zależy od tego, jakie jest dziecko. Gorzej kiedy rodzice między sobą nie mogą wypracować jednej wersji zachowania w tej sprawie, tj. gdy jedno uważa, że posłać mimo wszysto, drugie, żeby zaufać dziecku i poczekać aż/może samo dojrzeje. Jak przekonać męża, który w opierającym się chłopcu widzi tylko materiał na mięczaka?

No właśnie ja mam problem z tym zdaniem, że my rodzice mamy hartować dzieci.

Zycie hartuje nas wszystkich.

A może my mamy je jedynie przygotowywać do tego, żeby dały sobie radę w trudnych sytuacjach, a nie stwarzać sytuacje w których będzie im trudno?

W jaki więc sposób „Przygotować dzieci, żeby dały sobie radę”? Może takie zostawianie dzieci w domu, podczas gdy cała klasa wyjeżdża jest tylko wzmacnianiem i ich poczucia: „nie dam rady, nie poradzę sobie”?

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.