Zielone szkoly – klasy 0-3

Strona główna » Temat » Zielone szkoly – klasy 0-3

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Zielone szkoly – klasy 0-3

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3290

  Ciekawa jestem czy ktos z Was wie od kiedy dzieci z klas 0-3 jezdza na Zielone Szkoly? Jakie doswiadczenia po takich wyjazdach maja nauczyciele, dzieci i rodzice?

  Moj syn jest w 3 klasie i po raz kolejny mamy problem przed takim wyjazdem.
  Nadal nie jest gotowy. Boi sie rozstania z nami. Byl juz 2 razy i wcale go to nie „utwardzilo”. A wrecz przeciwnie, mam wrazenie, ze coraz bardziej obawia sie tego typu wyjazdow.

  #4144

  Według mnie wszystko zależy od dziecka, jeśli samo było i nie chce jechać ponownie, niech zostanie w domu. Może trzeba poczekać 2-3 lata?

  #4154

  A ja się nie wahałam i postawiłam dziewięcioletnią wówczas córkę przed faktem. Było trochę płaczu na początku pierwszego wyjazdu, ale potem cieszyła się i chciała pojechać ponownie, trzeba dzieci hartować, bo życie nie jest łatwe.

  #4156

  Co tu dużo gadać, wszystko zależy od tego, jakie jest dziecko. Gorzej kiedy rodzice między sobą nie mogą wypracować jednej wersji zachowania w tej sprawie, tj. gdy jedno uważa, że posłać mimo wszysto, drugie, żeby zaufać dziecku i poczekać aż/może samo dojrzeje. Jak przekonać męża, który w opierającym się chłopcu widzi tylko materiał na mięczaka?

  #4157

  No właśnie ja mam problem z tym zdaniem, że my rodzice mamy hartować dzieci.

  Zycie hartuje nas wszystkich.

  A może my mamy je jedynie przygotowywać do tego, żeby dały sobie radę w trudnych sytuacjach, a nie stwarzać sytuacje w których będzie im trudno?

  #3291

  W jaki więc sposób „Przygotować dzieci, żeby dały sobie radę”? Może takie zostawianie dzieci w domu, podczas gdy cała klasa wyjeżdża jest tylko wzmacnianiem i ich poczucia: „nie dam rady, nie poradzę sobie”?

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.