Z czego powstają lepsze soki?

Strona główna » Temat » Z czego powstają lepsze soki?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Z czego powstają lepsze soki?

Przedstawiamy1 wpisów (z13 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3518

  Hej wszystkim!

  Mam awersję do tych soków w kartonach w których sypią dużą ilość cukrów i konserwantów. Sama chciałabym robić soki dla dzieci. Jakie urządzenie lepiej się do tego nadaje – sokowirówka czy wyciskarka do soków?

  #4744
  Sol

  Hej wszystkim!

  Mam awersję do tych soków w kartonach w których sypią dużą ilość cukrów i konserwantów. Sama chciałabym robić soki dla dzieci. Jakie urządzenie lepiej się do tego nadaje – sokowirówka czy wyciskarka do soków?

  Powiem Ci,że ja tak samo. Soki zawsze zawierają w sobie konserwanty, nie wspominając już o napojach, które są pełne składników typu E coś tam…
  Mozna wprawdzie kupić świeżo wyciskane soki ale zwykle sok traci część swoich wartości odżywczych po kilku godzinach od wyciśnięcia tak wiec warto jest sobie zakupić profesjonalną wyciskarkę.
  Aktulanie bardzo dobry sprzęt produkuje marka Hurom:
  http://sokowo.pl/wyciskarki-do-sokow
  Mam u siebie taką wyciskarkę. Jest ciężka, solidna. Wprawdzie nie jest taka tania ale wyciska ponad 30% więcej soku niż inne wyciskarki.
  Jest również zdrowsza od sokowirówki ponieważ wyciskane soki zachowują wszystkie witaminy ( nie mieli ich ale wyciska).

  #4748

  Zdecydowanie sokowirówka, jest dużo szybsza i dokładniejsza. Polecam http://www.win4fun.pl/

  #4760

  Sokowirówka, jak sama nazwa wskazuje:)

  ——
  http://www.styropmin.pl

  #4762

  Ja mam zwykłaą z jakiegoś marketu i juz któryś rok sobie radzi. Niestety dużo zależy od owoca-dziś trudno dostać wysokiej jakości owoc, który byłby soczysty-chyba, że ma się działkę.

  #4772

  To fajnie, że jest coraz wiecej osób zwracających uwagę na te „soki” kartonowe. Sokowirówka, albo robot z wyciskarką powinny być pomocne.

  #4798

  Ja mam sokowirówkę i chwalę sobie.

  #4805

  Gotowe soki – może i dadzą się wypić ale lepiej nie wiedzieć z czego to robią. 🙂 Oczywiście wolę robić sama. Używałam sokowirówki, teraz mam wolnoobrotową wyciskarkę Kuvings’a i jest to dla mnie ogromny skok jakościowy. 🙂

  #4806

  Chciałam dopisać ale coś mi blokuje edycje więc następny post.
  Moja wyciskarka ma też poważną wadę. Oprócz skoku w jakości soku to ogromny skok na kieszeń 🙂

  #4893
  wiola harbat
  Participant

  wyciskarki są podobno lepsze bo dokładniej wyciskają sok. Ja mam sokowirówkę Kenweed i strasznie denerwuje mnie to że nie wyciska za dokładnie soku i to że bardzo cięzko ją się myję

  #4897

  Oba urządzenia jak najbardziej się nadają. Wyciskarka daje więcej możliwości w przypadku liściastych warzyw. Można robić soki z dodatkiem ziół, naci selera.

  Z kolei sokowirówka umożliwia robienie musów. Na przykład z banana. Dużą rolę odgrywa również cena bo wyciskarka jest jednak o wiele, wiele droższa. Tutaj jest dobry artykuł, który polecam sobie przeczytać:
  http://www.eujuicers.pl/pl/jak-wybrac-wyciskarke-soku

  Masz tam dobre porównanie.

  #3519

  z owoców 🙂

  #10020
  wrl
  Participant

  Obecnie na rynku można znaleźć wiele psuedo wyciskarek… Przerobiłam kilka modeli i do gustu przypadł mi Kuvings B6000. Duży wlot na owoce, cicha praca, klarowne soki. Cena wysoka – https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html ale za to dostajemy 10 lat gwarancji.

Przedstawiamy1 wpisów (z13 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.