Uzależnienie od alkoholu – stres

Strona główna » Temat » Uzależnienie od alkoholu – stres

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Uzależnienie od alkoholu – stres

Przedstawiamy1 wpisy (z4 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3514

  Niestety problem ten pojawił się również w mojej rodzinie… Nie jestem współuzależniona, zdaje sobie sprawę i chce pomóc mężowi z całego serca. Nie jest to zaawansowane stadium, a przynajmniej tak mi się wydaje. Gdy wraca z pracy zawsze musi wypić kilka drinków i pozniej idzie spać. Zdaje sobie sprawę z tego, że to wynik stresującej pracy, ale przecież można temu zaradzić w inny sposób, nie alkoholem. Dużo czytałam na temat terapii uzależnień, chociażby tutaj: http://www.drogadodomu.info/oferta/terapia-uzaleznien.html i tak się zastanawiam czy taka interwencja na tym etapie jest niezbędna. Czy ktoś miał taki problem?

  #4736

  Problem w tym, że nie wiadomo, kiedy jest ten moment, żeby zacząć jakieś terapie. Wciąż sobie myślę, że te codzienne piwka mojego męża to nic takiego, nie upija się przecież. Ale fakt, jest coś codziennie wieczorem, jak nie piwo, to drink. Próbuję rozmawiać, ale druga strona nie chce. Jakby mało było problemów.

  #4739
  Sol

  Wiecie co? Im wcześniej tym lepiej! Nawet jeśli jeszcze nie jest uzależniony, to jest na najlepszej u temu drodze. Nie ma sensu czekać z terapią. Wejdźcie sobie na stronę: http://psychoterapia-kielczyk.pl/uzaleznienia-alkoholizm/ i poczytajcie. Jeśli jesteście z Warszawy, to się świetnie składa, bo w tym ośrodku, w Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk przy ulicy Gocławskiej pracują naprawdę dobrzy specjaliści.
  A jeśli jeden czy drugi mąż nie jest jeszcze alkoholikiem, to tym łatwiej mu będzie na terapii i prawdopodobnie zostanie tam uświadomiony jakie niebezpieczeństwa wiążą się z nadużywaniem. A jak jeszcze będzie brał udział w meetingach i zobaczy, co dzieje się z ludźmi uzależnionymi to może sam się zastanowi.

  #3515

  Zdecydowanie jeżeli dwa razy w roku ktoś upija się do nieprzytomności i na dodatkowo codziennie pije i nie wyobraża sobie dnia bez alkoholu, to znaczy że możemy mówić się o uzależnieniu!

  Zapraszam na http://www.magazynsezon24.pl/

Przedstawiamy1 wpisy (z4 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.