Trudne rozmowy z nastolatkami

Strona główna » Temat » Trudne rozmowy z nastolatkami

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Trudne rozmowy z nastolatkami

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3426

  Mam problem. Mimo, że mam niezły kontakt z nastoletnią córką, nie chce ze mną w ogóle rozmawiać na tematy intymne. Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia? Możecie się podzielić?

  #4420
  Aligru
  Participant

  Wszystkie rozmowy z nastolatkami są trudne. Nie ma lekkich i łatwych tematów. To okres buntu. Zawsze będą contra całemu światu. A, że rodzice są pod ręką to rodzice idą na pierwszy ogień.

  #4429

  Witam wszystkich bardzo serdecznie! Coś fajnego znalazłam w sieci, może i Wam się przyda. Radio RDC prowadzi cykliczne audycje poradnikowe pt. „Depko i Wanat o seksie”. Zaraz pomyślicie: a ja nie mam dostępu do takiego radia etc. A tu proszę – niespodzianka: na stronie internetowej radia są podkasty http://www.rdc.pl/publicystyka/depko-i-wanat-o-seksie/ i audycji można posłuchać w dowolnym czasie, ot magia cywilizacji 🙂
  Polecam młodzieży (ja swojemu niechętnemu takim rozmowom synowi już podesłałam), ale też i nam, dorosłym z dłuuuugim małżeńskim stażem.
  A przy okazji: Wesołych Świąt, ściskam Was mocno, Beata

  #4456

  Trudne są rozmowy o seksie z nastolatkami. Ja się zastanawiam nad jakąś książeczką uświadamiającą :)Niby tego dużo, ale trudno wybrac coś odpowiedniego. Może mi ktoś coś podpowie w tym temacie?

  #4491

  Rozmowy z dziećmi w każdym wieku są trudne. Z czasem zmienia się tylko temat i zakres rozmów, ale trudności nadal pozostają. Najlepiej gdy dzieci są już dorosłe pozostawić dzieci …. nie wtrącać się w ich sprawy domowe.

  #4534
  #4824

  Super artykuł!
  Polecam http://www.darmowekursyonline.org.pl/

  #4825
  Sol

  A jaki mieliście kontakt wcześniej? Jeśli nieszczególny, to ja się nie dziwię, że córka nie chce z tobą rozmawiać, ale nawet, jeśli było ok, to teraz ona może się po prostu wstydzić takiej rozmowy i dlatego jej unika. Z pewnością lepiej podsunąć jej książeczkę, ale jeśli mimo to chcesz mieć z nią lepszy kontakt, to może idźcie razem na terapię? Polecam Pracownię Psychorozwoju w Warszawie, tu znajdziesz kontakt: http://psychoterapia-kielczyk.pl/
  Pracują tam wspaniali specjaliści, którzy specjalizują się także w terapii nastolatków i nie takie problemy rozwiązywali.

  #3427

  Jeśli chcesz pogadać z córką w taki sposób, żeby traktowała Cię trochę jak przyjaciółkę to porozmawiaj z nią chociażby o tematach dojrzewania – uzna wtedy, że zaczynasz ją traktować jak dorosłą osobę. Na stronie http://przedokresem.pl/ znajdziesz sporo wskazówek na te tematy 😉

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.