terapia SI pomaganie czy naciąganie?

Strona główna » Temat » terapia SI pomaganie czy naciąganie?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka terapia SI pomaganie czy naciąganie?

Przedstawiamy1 wpisów (z7 całości)
  • Autor
    Wpisy

Witam Wszystkich?
    Mam pytanie odnośnie popularnej bardzo ostatnio terapii Integracji Sensorycznej dzieci. Zauważyłam, że bardzo dużo dzieci – przedszkolaków kierowanych jest na tą formę wspomagania rozwoju. Zastanawia mnie czy to naprawdę jest potrzebne, czy to taka moda, fala itp zjawisko…? Jaka jest Państwa opinia?
    Pozdrawiam
    Renata

witam,
    moja córka uczęszcza i uważam że si jest potrzebne. Jej bardzo pomogło, jest bardziej wyciszona, lepiej j25kcjonuje fizycznie i psychicznie, a poza tym bardzo zajęcia jej się podobają.

ja również jestem zwolenniczką terapii integracji sensorycznej, dzieci moich znajomych uczęszczają na zajęcia. Spotkałam się z leczeniem w ten sposób dzieci z ADHD i autyzmem. Chyba większość placówek dla dzieci oferuje tą terapię, fakt jest modna i raczej skuteczna. Kwestia indywidualna najpewniej.

A jakie ćw można w domu samemu wykonywać z dzieckiem? szukam w internecie takiego gotowca 🙂

są w necie:) zależy raczej od potrzeb i wieku malucha.

„Pragnienie miłości” ciekawy film, jeszcze nie oglądałam.
    Polecam film „nasza klasa”… o przemocy, konformizmie, samotności, bólu…młodego pokolenia.
    Z tego co pamiętam film oparty na faktach. Jest w całości na youtube.

Słyszałam o terapii si same pozytywne opinie. Synek (5 lat) mojej koleżanki,miał problemy w przedszkolu i ogólnie był „nerwowy”, zdarzały się napady złości i agresji. Rodzice byli zaniepokojeni i udali się właśnie na konsultacje tego typu. Bardzo sceptycznie podeszli do zaproponowanej terapii, ale zaczęli chodzić z dzieckiem. W ciągu pół roku dziecko zrobiło niesamowite postępy w obszarze koordynacji ruchów, koncentracji, a także emocji. A do tego niezmiernie mu się podobały zajęcia terapeutyczne i traktował je jako wspaniałą zabawę.
    Pozdrawiam
    Barbara

Przedstawiamy1 wpisów (z7 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.