terapia SI pomaganie czy naciąganie?

Strona główna » Temat » terapia SI pomaganie czy naciąganie?

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka terapia SI pomaganie czy naciąganie?

Przedstawiamy1 wpisów (z7 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3274

  Witam Wszystkich?
  Mam pytanie odnośnie popularnej bardzo ostatnio terapii Integracji Sensorycznej dzieci. Zauważyłam, że bardzo dużo dzieci – przedszkolaków kierowanych jest na tą formę wspomagania rozwoju. Zastanawia mnie czy to naprawdę jest potrzebne, czy to taka moda, fala itp zjawisko…? Jaka jest Państwa opinia?
  Pozdrawiam
  Renata

  #4100

  witam,
  moja córka uczęszcza i uważam że si jest potrzebne. Jej bardzo pomogło, jest bardziej wyciszona, lepiej j25kcjonuje fizycznie i psychicznie, a poza tym bardzo zajęcia jej się podobają.

  #4101

  ja również jestem zwolenniczką terapii integracji sensorycznej, dzieci moich znajomych uczęszczają na zajęcia. Spotkałam się z leczeniem w ten sposób dzieci z ADHD i autyzmem. Chyba większość placówek dla dzieci oferuje tą terapię, fakt jest modna i raczej skuteczna. Kwestia indywidualna najpewniej.

  #4102

  A jakie ćw można w domu samemu wykonywać z dzieckiem? szukam w internecie takiego gotowca 🙂

  #4103

  są w necie:) zależy raczej od potrzeb i wieku malucha.

  #4105

  „Pragnienie miłości” ciekawy film, jeszcze nie oglądałam.
  Polecam film „nasza klasa”… o przemocy, konformizmie, samotności, bólu…młodego pokolenia.
  Z tego co pamiętam film oparty na faktach. Jest w całości na youtube.

  #3275

  Słyszałam o terapii si same pozytywne opinie. Synek (5 lat) mojej koleżanki,miał problemy w przedszkolu i ogólnie był „nerwowy”, zdarzały się napady złości i agresji. Rodzice byli zaniepokojeni i udali się właśnie na konsultacje tego typu. Bardzo sceptycznie podeszli do zaproponowanej terapii, ale zaczęli chodzić z dzieckiem. W ciągu pół roku dziecko zrobiło niesamowite postępy w obszarze koordynacji ruchów, koncentracji, a także emocji. A do tego niezmiernie mu się podobały zajęcia terapeutyczne i traktował je jako wspaniałą zabawę.
  Pozdrawiam
  Barbara

Przedstawiamy1 wpisów (z7 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.