Telefony dla dzieci w szkole.

Strona główna » Temat » Telefony dla dzieci w szkole.

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Telefony dla dzieci w szkole.

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Autor
    Wpisy

Dzieci zaczęły chodzić do szkoły. Część koleżanek i kolegów ma już telefony. Mam mieszane uczucia co do potrzeby telefonu w szkole.
    Kiedy wasze dzieci zaczęły chodzić z telefonami w szkole?
    I jak to się sprawdza?
    Albo i nie sprawdza?

Moja córeczka na razie do szkoły nie chodzi, chociaż z telefonu czasem korzysta 😉 Ciągnęło ją do komórki, więc jej ściągnęłam apkę La Mamba Party gdzie sobie buduje wyspę i tworzy imprezę  Bardzo jej się to podoba. Natomiast moja chrześnica dostała telefon na komunię, ale zaczęła nosić ze sobą dopiero w piątej klasie, bo jeździła po szkole na zajęcia taneczne i czasem wcześniej się kończyły, więc musiała dawać znać rodzicom. W takich momentach ten telefon się przydawał, ale na co dzień raczej rzadko z niego korzystała.

Na wszystko przychodzi odpowiedni czas.
    Tak i na telefon w swoim czasie dziecko zasłuży. Nie ma się do czego spieszyć. Część dzieci w klasie mojego dziecka już ma a część nie. moje dziecko znajduje się w tej drugiej grupie, „oczekującej” na telefon.

A po co? W szkole ma się uczyć a nie bawić telefonem. Pozostaje jeszcze jedna sprawa, można telefon zgubić. Tak jak to miało miejsce w przypadku mojego dziecka. Szansa na to, że uczciwy znalazca odda telefon de sekretariatu jest zerowa.

Nie jestem zwolennikiem aż tak wczesnego używania telefonów przez dzieci-tym sposobem wpychamy je w świat dorosłych a myślę, że na spokojnie powinny być sobie jeszcze w swym dzieciecym, odkładajmy ti jak najdłużej sie da, kiedyś beda nam za to wdzięczne!

canton
    Participant

Moje od 10 roku życia jakoś zaczęło tak marudzić, że w końcu ulegliśmy. Poszliśmy w rozwiązanie budżetowe z możliwością kontroli tego co dziecko robi na telefonie. Czyli smartfon za 200 zł bodajże + telefonia internetowa od https://fcn.pl/
    . Jak na razie sprawdza się bardzo fajnie.

Przedstawiamy1 wpisów (z6 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.