TELEFON WSPARCIA DLA OSÓB PO STRACIE BLISKICH

Strona główna » Temat » TELEFON WSPARCIA DLA OSÓB PO STRACIE BLISKICH

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka TELEFON WSPARCIA DLA OSÓB PO STRACIE BLISKICH

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
  • Autor
    Wpisy

Bezpłatna linia wsparcia dla osób po stracie bliskich 800 108 108.

Telefon wsparcia działa w dni powszednie od 14:00 do 20:00 obsługiwany jest przez przeszkolonych psychologów oraz odpowiednio przygotowane osoby w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego.
    Rozmowy nie są nagrywane.

Linia 800 108 108 adresowana jest do wszystkich osób w żałobie, które potrzebują pomocy. Dzwoniący mogą anonimowo porozmawiać o swojej sytuacji, otrzymać wsparcie, zasięgnąć porady. Zadaniem dyżurujących psychologów jest podejmować interwencje w sytuacjach nagłych, a także pomagać w podejmowaniu decyzji o ewentualnej dalszej terapii.

Sol

Myślę, że to dobra rzecz, taki telefon. Na ogół nie myślimy o takich rzeczach, ale przecież śmierć jest elementem życia i nic na to nie poradzimy. Dobrze wiedzieć, że są jacyś bezinteresowni ludzie, którzy pomogą w takiej sytuacji. Czasem ciężko wygadać się komuś bliskiemu i lepiej iśc do obcego.
    Wiem, bo sama byłam w podobnej sytuacji i tez nie mogłam się zdobyć na szczerą rozmowę z innymi członkami rodziny. Wolałam iść do psychologa, do pracowni Psychorozwoju w Warszawie. Do tego specjalnie jechałam na drugi koniec miasta, żeby tylko jak najdalej i nie spotkać nikogo znajomego. Tu jest o tym strona: http://psychoterapia-kielczyk.pl/psychoterapia-indywidualna/pomoc-zalobie/
    Przez telefon to może być nawet łatwiej się otworzyć, w końcu nie widzimy tej drugiej osoby, a ona nie widzi nas i jest całkowicie anonimowo.

Przedstawiamy1 wpisy (z2 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.