Tadek niejadek

Strona główna » Temat » Tadek niejadek

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Tadek niejadek

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
 • Autor
  Wpisy
 • #3432
  DanutaMalinowska
  Participant

  Tak jak każdy rodzic martwię się o to co jedzą i jak jedzą moje dzieci.

  #4433

  A tu kilka dni siedzenia /rodzinnego/ przy stole. Może to jest szansa na zachęcenie dzieci do siedzenia przy stole i zjedzenie czegoś czego do tej pory nie jadły. Wiem, wiem, że to tylko łatwo się mówi. Jednak po podliczeniu ile tak faktycznie dzieci jadają/podjadają w ciągu dnia nie ma tego mało.

  #4443
  felishaneel
  Participant

  Nic na siłę. Nie chce jeść? to niech nie je. Zgłodnieje ….. wie gdzie jest lodówka. Tam zawsze znajdzie się coś do zjedzenia. Ima bardziej zmuszamy dzieci do jedzenia, tym bardziej nie chcą jeść.

  #4458
  nedlberryb
  Participant

  Większość dzieci ma problemy z przyswajaniem – próbowaniem nowych potraw. Z wiekiem jednak przekonują się, że warto próbować. Najlepiej to widać gdy dzieci jedzą razem z innymi dziećmi. Widzą wtedy, że można jeść coś czego nigdy w domu im nie serwowano.

  #4481

  Wszystko minie. Z czasem dziecko doceni ile straciło przez to, że nie jadło tego co proponowano.

  #4541
  wiola harbat
  Participant

  nie można zmuszać dziecka do jedzenia, bo jeszcze bardziej się zniechęci. Gdy byłam mała babcia mnie zmuszała do jedzenia wątróbki i do tej pory nie lubię tej potrawy.

  #4811

  Oj ile ja się namęczyłam z moją młodszą córką. Również totalny z niej niejadek 🙂 Często miałam bardzo duże problemy aby cokolwiek jej wsunąć.
  Jedno Wam radzę ! Nie dajcie sie opanować ! Dziecko nie powinno wymuszać na Was kupowania mu batoników i czekolady bo niczego innego nie zje. Nie w tym droga. Warto jest karmić je zdrowo. Odsyłam Was na dobrą stronę:
  http://www.smakiziemi.eu/18-zdrowa-zywnosc
  Na której możecie poczytać sobie o zdrowym jedzeniu . Moje dizeci uwielbiają suszone owoce.

  #4978

  Potwierdzam, że dziecko ciężko przekonać do nowych smaków. Ja często stosuję podstępy kulinarne np. synek nie chce jeść kalafiora, więc robię kotleciki z kalafiora i wtedy wcina aż mu się uszy trzęsą 🙂

  #3433

  Będzie głodny to zje.

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.