Tadek niejadek

Strona główna » Temat » Tadek niejadek

Strona główna Działy Dyskusja ogólna Kawiarenka Tadek niejadek

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
  • Autor
    Wpisy
    DanutaMalinowska
    Participant

Tak jak każdy rodzic martwię się o to co jedzą i jak jedzą moje dzieci.

A tu kilka dni siedzenia /rodzinnego/ przy stole. Może to jest szansa na zachęcenie dzieci do siedzenia przy stole i zjedzenie czegoś czego do tej pory nie jadły. Wiem, wiem, że to tylko łatwo się mówi. Jednak po podliczeniu ile tak faktycznie dzieci jadają/podjadają w ciągu dnia nie ma tego mało.

felishaneel
    Participant

Nic na siłę. Nie chce jeść? to niech nie je. Zgłodnieje ….. wie gdzie jest lodówka. Tam zawsze znajdzie się coś do zjedzenia. Ima bardziej zmuszamy dzieci do jedzenia, tym bardziej nie chcą jeść.

nedlberryb
    Participant

Większość dzieci ma problemy z przyswajaniem – próbowaniem nowych potraw. Z wiekiem jednak przekonują się, że warto próbować. Najlepiej to widać gdy dzieci jedzą razem z innymi dziećmi. Widzą wtedy, że można jeść coś czego nigdy w domu im nie serwowano.

Wszystko minie. Z czasem dziecko doceni ile straciło przez to, że nie jadło tego co proponowano.

wiola harbat
    Participant

nie można zmuszać dziecka do jedzenia, bo jeszcze bardziej się zniechęci. Gdy byłam mała babcia mnie zmuszała do jedzenia wątróbki i do tej pory nie lubię tej potrawy.

Oj ile ja się namęczyłam z moją młodszą córką. Również totalny z niej niejadek 🙂 Często miałam bardzo duże problemy aby cokolwiek jej wsunąć.
    Jedno Wam radzę ! Nie dajcie sie opanować ! Dziecko nie powinno wymuszać na Was kupowania mu batoników i czekolady bo niczego innego nie zje. Nie w tym droga. Warto jest karmić je zdrowo. Odsyłam Was na dobrą stronę:
    http://www.smakiziemi.eu/18-zdrowa-zywnosc
    Na której możecie poczytać sobie o zdrowym jedzeniu . Moje dizeci uwielbiają suszone owoce.

Potwierdzam, że dziecko ciężko przekonać do nowych smaków. Ja często stosuję podstępy kulinarne np. synek nie chce jeść kalafiora, więc robię kotleciki z kalafiora i wtedy wcina aż mu się uszy trzęsą 🙂

Będzie głodny to zje.

Przedstawiamy1 wpisów (z9 całości)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.